Nino Serdarušić bez četvrtfinala turnira u Splitu

Mihaela Bradovski • srijeda, 14.04.2021.

Nino Serdarušić nije prošao u četvrtfinale Challengera u Splitu. 207. igrač svijeta, Šveđanin Elias Ymer, ipak je na kraju bio prejak...

Nino Serdarušić prilično je namučio Eliasa Ymera, ali nije uspio prirediti iznenađenje. Šveđanin je na kraju slavio u tri seta nakon dva sata i 40 minuta igre.

Vodila se žestoka bitka od samog početka meča, Serdarušić nije posustajao sve do sredine trećeg seta kada je jednostavno ostao bez snage, pao i upisao poraz.

U prvom setu igrači su dva puta razmijenili breakove i odluka je pala u 13. gemu. Tamo je Serdarušić dobro krenuo i poveo s 2:1, ali tu je i stao, Ymer je nanizao šest poena i odnio set u tie-breaku.

U drugom setu Serdarušić je odgovorio na Ymerov povratak iz zaostatka i poravnanje na 5:5, odmah je napravio svoj drugi break u setu te je osvojio set sa 7:5.

Odluka je pala u trećem setu gdje je Serdarušić poveo s 3:2 uz break i nakon toga otišao u poraz. Svih narednih četiri gema je izgubio.

Ymer tako prolazi u četvrtfinale gdje će igrati protiv boljeg iz meča između Cema Ilkela i Huga Gastona.