HT Prva liga, 29. kolo, 16.04.2021, 18:05 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Luka Pajić (Rijeka), Željko Bučar (Duga Resa)
Törles Knöll 39'
Slaven Belupo

Nastavlja se kriza Gorice, Slaven Belupo uzeo sva tri boda

Mihaela Bradovski • petak, 16.04.2021.

Slaven Belupo upisao je napokon pobjedu, u gostima je slavio kod Gorice s 1:0. Dok je Slaven prekinuo niz utakmica bez pobjede, Goričina serija je nastavljena.

Ne računajući pobjedu u Kupu protiv Hajduka, Gorica je zadnju pobjedu ostvarila 28. veljače protiv Istre 1961, a nakon toga je u prvenstvu upisala sada već šestu utakmicu zaredom bez pobjede. Ugostila je Slaven Belupo koji nije znao za pobjedu od 29. siječnja kada je svladao Varaždin.

Domaćin je ušao u susret bez svog najboljeg igrača Kristijana Lovrića koji ima problema s koljenom i morao je pauzirati, a bez njega Goričani nisu bili tako opasni sve do izmjena u drugom dijelu.

Slaven je sjajno krenuo u utakmicu i već u prvih sedam minuta imao je dva čista zicera. Prvo je Krstanović servirao loptu Knöllu koji promašuje prazna vrata sa 7-8 metara, a zatim Krstanović iz blizine iskosa gađa suprotnu vratnicu.

Goričani su imali velikih problema u povezivanju igre i kada bi i došli do 30 metara bili su posve bezopasni.

U 28. minuti uspjeli su Goričani odigrati nešto brže i Nimely je dobro proigrao Špikića koji dolazi sam pred Filipovića, ali vratar gostiju odlično je reagirao.

Deset minuta kasnije Slaven Belupo došao je do vodstva. Paracki je dugačkom loptom sjajno pronašao Knölla koji lomi driblingom Krizmanića i iskosa pogađa suprotni kut.

U zadnjoj minuti prvog dijela velika prilika za domaćina. Pršir je povukao napad po desnoj strani i sjajno ubacio za Nimelyja koji potpuno sam puca glavom s 5-6 metara, ali Filipović izvrsno brani.

Goričani su počeli bolje igrati tek kada je Oreščanin promiješao karte u drugom dijelu. Igrači koji su ušli, Mitrović, Mudrinski i Dvorneković imali su ujedno i prste u najboljim prilikama Gorice u drugom dijelu.

Svakako najveća bila je ona Mudrinskog u 84. minuti kada je promašio nemoguće, prazan gol sa 6-7 metara, pucao je nakon povratne lopte pokraj gola.

Gorica tako od sigurnog trećeg mjesta polako ulazi u probleme, dok ona pada, pratnja se polako diže.