Kramarić opet strijelac, Bayern porazom propustio osigurati naslov

Matej Kačan • subota, 24.04.2021.

U 31. kolu Bundeslige su nogometaši Bayerna propustili matematički osigurati naslov prvaka, dok se dodatno zaoštrila borba za posljednja mjesta u Ligi prvaka...

Ni nakon 31. kola Bundeslige borba za naslov vjerojatno neće biti riješena. nogometaši Bayerna upisali su novi kiks te su poraženi na gostovanju kod Mainza i time su ponudili nadu i šansu da se RB Leipzig pobjedom u nedjelju približi na sedam bodova tri kola prije kraja.

Bayern bi pobjedom otišao na 13 bodova razlike i minimalnih deset te bi osigurao naslov, ali je Mainz u drugom dijelu sezone u sjajnoj formi koja je omogućila i bijeg iz zone ispadanja i dolazak u sredinu tablice. Niz bez poraza nastavio se i trećom pobjedom zaredom.

Sjajno je otvorio Mainz, već u trećoj minuti je pogodio Jonathan Burkardt, dok je novi šok za Bayern donio Robin Quaison u 37. glavom nakon slobodnog udarca. Bayern se nije uspio vratiti, tek je Robert Lewandowski u četvrtoj minuti nadoknade smanjio na 2:1.

Svoju sjajnu formu je u dresu Hoffenheima nastavio Andrej Kramarić, ali nije bilo dovoljno za povezati dvije pobjede. Ipak, Hoffenheim je na gostovanju remizirao s Freiburgom te ima četiri susreta u nizu bez poraza, od čega tri remija.

Kramarić je zabio u 40. minuti na asistenciju Ihlasa Beboua, a izjednačio je Vincenzo Grifo u 81. minuti iz kaznenog udarca. Vrlo zanimljiva će biti i borba za Ligu prvaka u koju se Borussia Dortmund uključila sjajnom formom u posljednjim utakmicama.

Dortmund je u direktnom dvoboju za ta mjesta nadvisio Wolfsburg u gostima s 2:0 te je stigao na peto mjesto, samo dva boda od današnjeg protivnika i bodom manje od Eintrachta. Erling Haaland opet je briljirao golovima u 12. i 68. minuti. Josip Brekalo je za domaćina ušao u 65., dok je Marin Pongračić ostao na klupi.

Drugo poluvrijeme je u susretu Uniona i Werdera dobio Petar Musa, ali nije zabio. No, Union je ipak imao raspoloženog pojedinca, a riječ je o Fincu Pohjanpalu koji je zabio tri gola u 3:1 pobjedi. Smanjio je za Werder Gebre Selassie u 82.