Benevento 2:4 Udinese
Udinese

Udinese napravio veliki korak prema ostanku u Serie A

Mihaela Bradovski • nedjelja, 25.04.2021.

U susretu 33. kola talijanske Serie A Udinese je u gostima upisao pobjedu protiv Beneventa čime je napravio veliki korak prema ostanku u ligi i malo zakomplicirao borbu na dnu...

Crotone i Parma jednom nogom su u Serie B i teško će se spasiti, ali poraz Beneventa je dobra vijest za Cagliari. Naime razlika je ostala tri boda s tim da Cagliari ima utakmicu manje te se može izjednačiti s Beneventom na ljestvici. Inače riječ je o susjedima na ljestvici, a Benevento je prvi iznad crte.

Benevento si je zakomplicirao poziciju domaćim porazom od Udinesea koji je slavio s 4:2. Gosti su s druge strane učvrstili svoju poziciju u sredini poretka i teško je za vjerovati da se mogu s trenutnih 39 osvojenih bodova dovesti u situaciju da ne ostanu u najvišem rangu.

Udinese je poveo već u četvrtoj minuti golom Nahuela Moline, a novi udarac za Benevento stigao je u 22. minuti kada je Filippo Inzaghi morao povući izmjenu, zbog ozljede je igru napustio Marco Sau, a zamijenio ga je Adolfo Gaich.

U 31. minuti stiže drugi pogodak gostiju, Tolgay Arslan povisio je na 2:0. Samo dvije minute kasnije Juan Musso skrivio je kazneni udarac, iskoristio ga je Benito Nicolas Viola i smanjio na 2:1.

Odmah na startu drugog poluvremena gosti povećavaju prednost preko Jensa Strygera Larsena, a nakon krasnog gola Cityjevog veznjaka na posudbi u Udineseu, Jaydena Braafa, bilo je jasno da će sva tri boda prema Udinama.

Domaćin je do kraja uspio samo smanjiti na konačnih 4:2 golom Gianluce Lapadule.