HT Prva liga, 32. kolo, 30.04.2021, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Nikola Kečkiš (Virovitica)
1:0(0:0) Šibenik
Šibenik

Velika bitka Lokosima, pobjeda protiv Šibenika za bijeg s dna

Mihaela Bradovski • petak, 30.04.2021.

Lokomotiva je pobjedom otvorila 32. kolo HT Prve lige i nakon dugo vremena barem privremeno pobjegla s dna ljestvice. Slavila je protiv Šibenika s tijesnih 1:0...

Alvaro Martin de Frias
58'
20
Carlos Eduardo Torres Gongora
58'
26
Marcos David Mina Lucumi
63'
8
Keres Angelau Masangu
73'
27
Niko Rak
73'
Sergio Escobar

Vrlo zanimljiv dvoboj odigran je u Kranjčevićevoj gdje je Lokomotiva ugostila Šibenik. Gosti su znali da im pobjeda osigurava definitivno ostanak u ligi, ali i Lokosi su isto tako trebali tri boda, čak i više, jer su oni u puno težoj situaciji.

Nakon 90 vrlo borbenih i zanimljivih minuta, više borbenih nego kvalitetnih, Lokomotiva je odnijela pobjedu 1:0. Šibenčani su također došli do jednog pogotka, čak ga i burno proslavili, ali VAR je potvrdio zaleđe.

Iako je Lokomotiva prva zapucala na gol preko Čelikovića, prvu veliku priliku na susretu propustili su gosti i to u 13. minuti kada je Sahiti sjajno proigrao Jurića koji je odjurio prema Santiniju, došao sam pred njega, a ovaj obranio njegov pokušaj i potvrdio da se zasluženo vratio na gol.

Do kraja prvog dijela prilika više nije bilo, a onda odmah na startu drugog dijela Šibenik dolazi do pogotka. Deni Jurić pobjegao je Lokomotivinoj obrani, krasno prebacio Santinija, ali VAR provjera pokazala je kako je Jurić loptu primio u malom zaleđu.

Praktički prva prilika Lokomotive na susretu stigla je nakon sat vremena igre kada je Kačavenda glavom pucao s druge vratnice, ali pokraj stative.

Šibenčani su morali povesti u 69. minuti kada je Jurić u kontri pronašao potpuno samog Torresa, ali on sa 6-7 metara puca pokraj gola.

Lokomotiva je ipak stigla do vodstva u 85. minuti. Pivarić je ubacio iz kornera, a Marko Lešković sa 6-7 metara loptu šalje u mrežu.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Lokomotiva je uzela tri velika boda.