HT Prva liga, 32. kolo, 01.05.2021, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina), Jerko Crnčić (Vrbovec), Ivan Mihalj
Mislav Oršić 86'
Dinamo

Dinamo odradio posao u Koprivnici i rutinski stigao do tri boda

Branimir Korać • subota, 01.05.2021.

Dinamo je nastavio pohod na naslov prvaka Hrvatske. Na gostovanju u Koprivnici Modri su slavili 2:0 golovima u drugom dijelu, a pokretač Dinama bio je Marko Tolić...

Dinamo nije kiksao u Koprivnici. Upisao je pobjedu protiv Slaven Belupa 2:0 i tako nastavio pobjednički niz i povećao prednost u odnosu na Osječane u borbi za naslov prvaka.

Slaven Belupo držao je priključak koliko je mogao, Koprivničanci su rijetko prijetili, ali imali su i oni nekoliko situacija koje su mirisale na nešto više.

Dinamo je prvi put ozbiljno zaprijetio u desetoj minuti preko Mišića koji je bio na drugoj vratnici i proslijedio loptu prema golu nakon dodavanja Lauritsena, ali udarac je bio preslab za odličnog Filipovića.

U 28. minuti velika pogreška Božića koji je napucao Majera, on pronašao Mišića, a veznjak Dinama ostaje sam pred Filipovićem koji sjajno brani njegov pokušaj.

Najbolju priliku u prvih 45 minuta Slaven Belupo je imao u 37. minuti kada je Goda glavom pucao, ali odlično je reagirao Livaković.

Do kraja susreta Slaven je imao još bolju priliku kada je Gamarra pucao s 12-13 metara, a Livaković odlično obranio, lopta se odbila do Bačelić-Grgića koji puca u blok.

Dogodilo se to u 77. minuti u jeku Dinamovog pritiska. Modri su tada već vodili 1:0 zahvaljujući golu Tolića koji je zabio u 64. minuti iz drugog pokušaja. Nekoliko minuta prije toga za Dinamo je dosuđen kazneni udarac uz isključenje Boseca, ali sve je to poništeno zbog zaleđa Gvardiola.

Točku na i Dinamo je stavio u završnici susreta kada je brz napad lijepo završio Mislav Oršić za zasluženu pobjedu 2:0.