Suci: Marin Matoc (Zaprešić), Vedran Đurak (Stupno), Dejan Vuković (Zagreb)
Franko Andrijašević 65'
Rijeka

Hajduk treći put u nizu svladao Rijeku i nastavio borbu za europske pozicije

Branimir Korać • subota, 01.05.2021.

Hajduk je nastavio seriju dobrih rezultata protiv Hajduka. Treću pobjedu zaredom ove sezone upisao je na Poljudu i tako ujedno popravio šanse u borbi za europske pozicije...

Definitivno jedna od najboljih utakmica Hajduka ove sezone. Splićani su stvorili dosta problema Rijeci koja je i treći put zaredom morala čestitati Hajduku na pobjedi.

Još jednu jako dobru utakmicu odigrali su Hajdukovi klinci Stipe Biuk i Marin Ljubičić, Biuk je postigao lijep pogodak, a Ljubičić krasno asistirao u drugom dijelu.

Svakako treba istaknuti i Alexandera Kačaniklića koji je odigrao svoju daleko najbolju utakmicu otkako je stigao u Hajduk.

Već u 14. minuti Hajduk je stigao do vodstva. Kačaniklić je odlično proigrao Livaju koji je dobro uočio Biuka na 12-13 metara, a on efektno zabija za vodstvo.

Unarednih desetak minuta Riječani su izgledali potpuno izgubljeno. Hajduk se raspucao, a najbliže pogotku došao je kada je Ljubičić malo zakasnio s uklizavanjem na ubačaj Vuškovića u peterac.

Kazna za promašaje stigla je u 31. minuti. Vrlo jednostavna i dobra akcija, Robert Murić ubacio je s desne strane na zaboravljenog Drmića koji bez problema zabija.

U završnici prvog dijela Riječani sami sebi zabijaju gol. Na ubačenu loptu išli su Štefulj i Jurić, a danas dekoncentrirani Štefulj glavom zakucava loptu u svoju mrežu.

U drugom dijelu Hajduk je odmah stigao do pogotka. Marin Ljubičić primio je loptu na 20 metara i onda krasno petom u čisti zicer izbacio Kačaniklića koji dolazi sam pred Nevistića i zabija za povećanje vodstva.

Veći dio drugog poluvremena protekao je u napadima Rijeke koja je tražila poravnanje. Uspjela je smanjiti golom Andrijaševića u 65. minuti, imala nekoliko dobrih prilika, od kojih najveću Drmić, ali do trećeg gola nije došla i Hajduk je odnio pobjedu