Prva HNL juniora: Hajduk praktički osigurao titulu, Hrvatski dragovoljac produžio nadu u ostanak

Sportnet • ponedjeljak, 03.05.2021.

Odigrani su dvoboji 23. kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuta su 22 pogotka, od toga 3,14 po utakmici. Vrijedi izdvojiti pobjede Hrvatskog dragovoljca, Lokomotive i Rijeke protiv Osijeka, Rudeša odnosno Dugopolja.

Hrvatski dragovoljac je na stadionu Stjepan Spajić pobijedio Osijek 2:1. U 17. minuti Luka Branšteter doveo je goste u vodstvo (0:1). U 29. minuti Dženan Mučić je iz kaznenog udarca izjednačio rezultat (1:1). U 54. minuti Marko Hadžić postavio je konačnih 2:1. Sigećani su se uspjeli iskupiti za poraz u prošlom kolu. Bijelo-plavi upisali su treći uzastopni poraz.

Lokomotiva je na stadionu ŠC Rudeš svladala Rudeš 1:0. Pogodak za pobjedu i tri boda gostiju postigao je Luka Stojković u 13. minuti. Lokosi su zabilježili drugu pobjedu zaredom, koja vjerojatno znači ostanak na trećem mjestu u poretku što se kraja ove sezone tiče.

Na Rujevici sastali su se Rijeka i Dugopolje. Slavlje je ipak pripalo domaćinu (3:2), iako se gostujući sastav u dva navrata uspio vratiti iz rezultatskog zaostatka. Kod domaće momčadi Matija Frigan zabio je dva pogotka, a Filip Zrilić dodao je jedan gol s bijele točke. Za gostujuću ekipu iskazali su se Domagoj Topić i Ante Žaja. Riječani su nastavili pozitivan niz rezultata (druga pobjeda zaredom), a Dugopoljci negativni (drugi uzastopni poraz).

Nakon ovog kola razlika između Hajduka i Dinama ostala je devet bodova. Modri su na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici pobijedili Slaven Belupo 2:0, a Bili su na Poljudu svladali Sesvete 4:0. U sljedećem, 24. kolu sastaju se upravo Dinamo i Hajduk. Ogled je na rasporedu u subotu, 8. svibnja na Maksimiru s početkom u 13 sati. Majstorima s mora dovoljan je remi i bod kako bi matematički potvrdili te osigurali naslov prvaka.

Rezultati 23. kola Prve HNL juniora: Varaždin – Inter Zaprešić 5:0 (Vugrinec 2, 55, Dolovski 31, Lukman 49, Havojić 52), Slaven Belupo – Dinamo 0:2 (Vasilj 90, Jurčec 90+3), Orijent 1919 – Istra 1961 1:1 (Ajanović 38/Ostović 76), Hrvatski dragovoljac – Osijek 2:1 (Mučić 29 – 11m, Hadžić 54/Branšteter 17), Hajduk – Sesvete 4:0 (Lazar 3, Petrović 47 – 11m, Domančić 58, Vladušić 62), Rudeš – Lokomotiva 0:1 (Stojković 13), Rijeka – Dugopolje 3:2 (Zrilić 11 – 11m, M. Frigan 38, 85/Topić 21, Žaja 71).