Zubac i Šarić solidni u pobjedama Clippersa i Sunsa, Phoenixu trebao produžetak

Branimir Korać • srijeda, 05.05.2021.

Noćas su u NBA ligi na parketu bila dvojica Hrvata i to Ivica Zubac i Dario Šarić. Obojica su proslavili pobjede...

Nakon tri uzastopna poraza, LA Clippersi upisali su pobjedu. Ugostili su Toronto Raptorse i slavili sa 105:100 i nisu bili daleko od drugačijeg ishoda. U završnici susreta Clippersi su bili bolji te su zadržali malo vodstvo i otišli do pobjede.

Kawhi Leonard odigrao je tek drugu utakmicu nakon ozljede, ali je ostao dosta samozatajan. Pohvalio je obranu Raptorsa kao glavni razlog njegovog skromnijeg učinka.

"Kada igraju ovakvu obranu, onda moram vjerovati suigračima i odigrati pravu akciju u svakom trenutku. Nisam ovdje ja bitan, bitna je momčad", govorio je Leonard koji je ispucao tek šest lopti.

Ivica Zubac ponovno je bio borben, odrađivao posao za momčad, a s njim na parketu Clippersi su napravili plus 21. U konačnici je za 30 minuta ubacio osam poena (4/6 za dva) i uhvatio osam skokova te tome dodao tri asistencije i dvije blokade.

Po 22 poena ubacili su Marcus Morris (šest skokova) i Paul George (devet skokova), Reggie Jackson dodao je 18 poena, a Kawhi 13.

Kod Raptorsa Fred VanVleet ubacio je 27 poena uz 13 asistencija, a Pascal Siakam dodao je 24 poena i sedam skokova.

Phoenix Sunsi tek u produžetku upisali su pobjedu kod Clevelanda. Cavsi su se odlično držali 48 minuta, ali onda su jedostavno pali i potonuli u poraz. U produžetku su ostali bez snage, Sunsi su potpuno dominirali i dodatnih pet minuta dobili su s 20:4.

Dario Šarić ponovno nije igrao puno, ali još jednom je dobro iskoristio minutažu. Za 12 minuta ubacio je sedam poena (0/1 za dva, 2/2 za tri, 1/2 slobodna) i uhvatio pet skokova.

Iskočio je Devin Booker s 31 poenom, a Chris Paul pratio je s 23 poena i 16 asistencija. Kod Cavsa Isaac Okoro ubacio je 32 poena, a Collin Sexton dodao je 29.