Milan pregazio Juventus, krasan gol Ante Rebića

Branimir Korać • nedjelja, 09.05.2021.

U utakmici 35. kola talijanske Serie A Milan je u gostima pregazio Juventus s 3:0. Ante Rebić pobrinuo se za potez utakmice krasnim golom za 2:0...

Juventus je u velikim problemima i opasno mu visi uopće ulazak u Ligu prvaka sljedeće sezone. Novi poraz upisao je kod kuće protiv Milana koji mu je održao pravu lekciju i svladao ga potpuno zasluženo s 3:0.

Milan je tako stekao i prednost u međusobnom omjeru, odigrao je možda i najbolju svoju utakmicu ove sezone dok je Juventus otprilike na onoj razini na kojoj je većim dijelom sezone.

U zanimljivom prvom poluvremenu Milan je poveo na njegovom kraju u 45. minuti preko Brahima Diaza koji je vrlo lijepo odnio loptu i zatim pogodio u suprotni kut.

Očekivao se bolji Juventus u nastavku, ali ništa od toga nije se dogodilo. U 57. minuti Milan je dobio krasnu priliku, rukom je u 16 metara igrao >Chiellini, dosuđen je kazneni udarac koji je izveo Kessie, ali jako loše i Szczesny ga brani.

U 78. minuti potez utakmice. Ante Rebić primio je loptu na 20 metara, namjestio se i sjajno ciljao u samih 90 ostavivši poljskog vratara potpuno nemoćnim. 2:0.

Milan tu nije stao, u 82. minuti nakon prekida i ubačaja Calhanoglua, najviši u skoku bio je Fikayo Tomori koji glavom zakucava loptu u mrežu za konačnih 3:0.

Rebić je u 66. minuti zamijenio Zlatana Ibrahimovića koji se u tom trenutku ozlijedio, a Mario Mandžukić ostao je na klupi.

U ranijem terminu Roma je ugostila Crotone i slavila s čak 5:0. Unatoč problemima s izostancima, visoko je slavila uz po dva gola Borje Mayorala i Lorenza Pellegrinija te jedan gol Henriha Mhitarjana.