Prva HNL juniora: Hajduk osigurao titulu, Dugopolje, Rudeš, Slaven Belupo i Varaždin potvrdili ostanak

Sportnet • ponedjeljak, 10.05.2021.

Odigrano je šest dvoboja 24. kola Prve HNL juniora. Hajduk je osigurao naslov prvaka nakon devet godina (zadnji bio 2012. godine). Uz to, plasirao se u juniorsku nogometnu Ligu prvaka za sljedeću sezonu. Osim trofeja Bilih, četiri momčadi su dva kola prije kraja natjecanja službeno potvrdile ostanak u društvu najboljih - Dugopolje, Rudeš, Slaven Belupo i Varaždin. Vrijedi izdvojiti pobjede Rudeša, Hajduka, Osijeka i Dugopolja protiv Istre 1961, Dinama, Varaždina odnosno Slaven Belupa.

Rudeš je u Medulinu pobijedio Istru 1961 1:0. Pogodak za pobjedu, tri boda i osiguranje prvoligaškog statusa dogodine postigao je Marko Doljanin u 33. minuti. Puljani su se doveli u velike probleme uoči zadnja dva susreta (Lokomotiva kod kuće, Inter u gostima). S druge strane, Rudešanima je u prilog išao poraz Orijenta 1919 na gostovanju kod Intera. Pogled na oglede između Rudeša i Orijenta 1919 pokazuje kako sastav sa zapada Zagreba ima bolji međusobni omjer jer obje ovosezonske utakmice završile su rezultatom 3:0.

Hajduk je u Zagrebu svladao Dinamo 1:0. Majstori s mora tražili su bod, koji bi matematički donio titulu. Na kraju uzeli su cijeli bodovni plijen. U samoj završnici prvog poluvremena Modri su ostali s igračem manje. Dominik Braun dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton zbog žestokog prekršaja na Luki Škaričiću. Čovjek više za goste isplatio se u 68. minuti. Nakon udarca iz kuta Madžid Šošić bio je najspretniji u kaznenom prostoru domaćina i glavom pogodio za veliki trijumf Hajduka u metropoli.

Na ŠRC Ante Gotovina sastali su se Osijek i Varaždin. Šteta što zbog epidemioloških mjera gledatelji nisu mogli biti prisutni jer palo je čak sedam pogodaka. Završilo je 4:3 za Bijelo-plave. Kod domaće momčadi Ivan Baković zabio je dva pogotka, a Antonijo Ivandić i Tin Janušić dodali su jedan gol. Za gostujuću ekipu istaknuli su se Leon Belcar sa dva gola (od toga jedan iz kaznenog udarca) i Niko Ciglar, koji je dao jedan pogodak. Varaždincima je pomoglo domaće slavlje Intera protiv Orijenta 1919 (ove sezone Varaždinci protiv Sušačana imaju negativan rezultatski skor - 2:2, 1:2). To znači da su igrači trenera Damira Jagačića definitivno ostali u ligi.

Na stadionu Hrvatskih vitezova snage su odmjerili Dugopolje i Slaven Belupo. Pobjeda vrijedna ostanka u elitnom razredu pripala je Dugopoljcima. Zasluge za to idu Josipu Glavoviću, koji je u 62. minuti bio precizan za konačnih 1:0. Osim toga, momčad Ivice Žuljevića izborila je ostanak zahvaljujući Interu koji je dobio Orijent 1919 u Zaprešiću te remiju između Sesveta i Hrvatskog dragovoljca na stadionu Sv. Josipa Radnika (podsjetnik da Dugopolje ima dva poraza od Crvenih s Krimeje - 0:3, 0:1).

24. kolo zaključit će Lokomotiva i Rijeka. Termin utakmice već je poznat - 19. svibnja s početkom u 15 sati.

Rezultati 24. kola Prve HNL juniora: Istra 1961 – Rudeš 0:1 (Doljanin 33), Dinamo – Hajduk 0:1 (Šošić 68), Osijek – Varaždin 4:3 (Baković 17, 51, Ivandić 38, Janušić 62/Belcar 60, 75 – 11m, Ciglar 90+1), Inter Zaprešić – Orijent 1919 2:0 (Nakić 32, Zdunić 87), Sesvete – Hrvatski dragovoljac 2:2 (Matić 14, Grgić 52/Mučić 31, 49), Dugopolje – Slaven Belupo 1:0 (Glavović 62).