Mektić i Pavić očekivano preskočili prvu prepreku u Rimu

Mihaela Bradovski • srijeda, 12.05.2021.

Najbolji par svijeta ove godine, Nikola Mektić i Mate Pavić, upisali su novu pobjedu i tako dobro startali u Rimu. U prvom kolu u dva seta svladali su Aleksandera Bublika i Cristiana Garina...

Aleksander Bublik može pakirati opremu i napustiti Rim. Za to su zaslužni Hrvati, Marin Čilić izbacio ga je u singlu, a Nikola Mektić i Mate Pavić u dublu.

Mektić i Pavić slavili su u dva seta za manje od 70 minuta igre i tako su odradili zagrijavanje za ono što im slijedi, uigranije i opasnije parove u turniru.

U prvom setu bio je dovoljan jedan break i to na samom kraju što je ujedno bila i jedina break lopta za Mektića i Pavića u tom setu.

Drugi set hrvatski par mogao je i brže okončati. Imali su 4:1 i 30:40, nisu to iskoristili pa su kod 5:3 na servisu za meč izgubili servis. Ipak kod 6:5 stigli su do 0:40 te iskoristili četvrtu meč loptu u tom gemu i prošli u drugo kolo.

Sada im slijedi dvoboj protiv Marcosa Daniella i Philippa Oswalda.

ATP Rim, prvo kolo parova:
Nikola Mektić/Mate Pavić (Hrvatska/Hrvatska, 2) - Aleksander Bublik/Cristian Garin (Kazahstan/Čile) 6:4, 7:5