Atletico napravio još jedan korak prema naslovu prvaka, Sevilla otpala iz igre

Branimir Korać, HINA • četvrtak, 13.05.2021.

Odigrana su još četiri susreta 36. kola La Lige, a važnu pobjedu upisao je Atletico koji je slavio protiv Real Sociedada i u zadnja dva kola ući će s vrha poretka...

Atletico Madrid napravio je još jedan korak prema osvajanju naslova nogometnog prvaka Španjolske pobjedom 2:1 (2:0) protiv Real Sociedada izborenom u srijedu na stadionu Wanda Metropolitano u španjolskoj prijestolnici.

Vodeći pogodak za momčad Diega Simeonea postigao je belgijski napadač Yannick Carrasco u 16. minuti. Angel Correa je udvostručio prednost domaće momčadi u 28. minuti. Real Socidead je do kraja dvoboja uspio samo ublažiti poraz pogotkom Igora Zubeldije u 83. minuti.

Dva kola prije kraja Atletico ima četiri boda prednosti pred Barcelonom, dok Real Madrid zaostaje za pet bodova, ali ima i utakmicu manje. Unatoč večerašnjoj pobjedi (1:0) nad Valencijom, Sevilla je ispala iz utrke za trofej, jer se matematički može samo izjednačiti s Atleticom koji je bolji u međusobnim dvobojima.

Real Sociedad je peti s 56 bodova i u posljednja dva kola mora braniti poziciju koja vodi u Europsku ligu.

Nogometaši Huesce ostvarili su važnu pobjedu svladavši na svom terenu Athletic Bilbao s minimalnih 1:0, čime su se privremeno izvukli iz zone ispadanja iz La Lige.

Pogotkom Ramireza u 61. minuti Huesca je došla do sedme ovosezonske pobjede i s 33 boda skočila na 17. mjesto, s dva boda više i utakmicom više od Valladolida koji će u četvrtak ugostiti Villarreal.

Elche je predzadnji s 30 bodova, a Eibar je na začelju s 29, ali i utakmicom manje.

Četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu u srijedu je ostvarila Celta Vigo zahvaljujući pogotku Nolita iz 24. minute kojom je svladan Getafe. Celta je s 50 bodova na osmom mjestu i samo ju dva boda dijele od plasmana u europska natjecanja za sljedeću sezonu.

Sevilla je na svom stadionu svladala Valenciju s minimalnih 1:0 (0:0). Pobjednički pogodak za Sevillu postigao je En Nesyri u 66. minuti, a Ivan Rakitić je odigrao posljednjih deset minuta za Andalužane.