Nakon prolaska u polufinale Rima, Pavić prvi, a Mektić drugi igrač svijeta!

Mihaela Bradovski • petak, 14.05.2021.

Nikola Mektić i Mate Pavić prošli su u polufinale turnira u Rimu, a osim što su ušli među četiri, Nikola Mektić napredovao je do drugog mjesta na ATP ljestvici parova, odmah iza Mate Pavića...

Hrvatska i službeno ima dvojicu najboljih igrača svijeta u konkurenciji muških parova! Nikola Mektić dosad je držao četvrtu poziciju na ljestvici, no nakon što su on i Mate Pavić prošli u polufinale turnira u Rimu, preskočio je Kolumbijce Cabala i Faraha te došao odmah iza Pavića na drugo mjesto.

U četvrtfinalu su bolji bili od Adriana Mannarina i Benoita Pairea koje su svladali s glatkih 6:4, 6:2.

Za pobjedu su trebali tek 65 minuta, više je borbe bilo u prvom setu dok su Pavić i Mektić kroz drugi projurili bez ikakvih problema.

U prvom setu praktički svaki servis gem donosio je breakove na obje strane. U konačnici Pavić i Mektić ipak su bili uspješniji i breakom u devetom gemu došli su do prednosti i prvog seta.

U drugom setu hrvatski par bio je puno stabilniji na svom servisu, lakoćom je dolazio do gemova i za manje od pola sata uzeo je set sa 6:2.

Polufinale im donosi Krawietza i Tecaua ili Peersa i Venusa.