Iga Swiatek posljednja polufinalistica u Rimu

Mihaela Bradovski • subota, 15.05.2021.

Nakon što je u petak kiša poremetila program u Rimu, danas su odigrani zaostali mečevi četvrtfinala. Kod tenisačica tek jedan...

Nakon što je Ashleigh Barty predalla meč Cori Gauff nakon što je prekinut zbog kiše, čekala se još jedna sudionica polufinala u Rimu.

U polufinale se plasirala 15. igračica svijeta Iga Swiatek koja je igrala protiv Eline Svitoline i svladala ju je u dva seta.

Swiatek je za pobjedu potrošila sat i 40 minuta, prvi set dobila je lako sa 6:2, ali je u drugom bilo više problema i Svitolina je pala tek u završnili seta. Ukrajinka je izgubila gem na servisu za ostanak u meču te je priznala poraz.

Zanimljivo, ovo je prvi međusobni dvoboj Swiatek i Svitoline, a pobjednica u borbi za finale igra protiv Cori Gauff.