HT Prva liga, 35. kolo, 16.05.2021, 19:10 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Dario Bel (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Dino Knez (Osijek)
Mario Gavranović 3', 36', 90'+3'
Dinamo

Dinamo bez milosti, Gavranović napunio mrežu Goričana

Branimir Korać • nedjelja, 16.05.2021.

Dinamo je već osvojio naslov prvaka dok je Goričanima ovo bio susret na sve ili ništa, Modri su slavili s 3:0, nisu imali milosti prema protivniku...

Rutinski odrađeno zagrijavanje za finale Kupa protiv Istre 1961. Dinamo će na ovom stadionu tražiti dvostruku krunu, a danas je upisao visoku pobjedu 3:0.

Modri su se prošetali do pobjede, zabijali su kada je trebalo, držali su ritam utakmice kakav im je odgovarao i na kraju su zasluženo slavili. Mogla je Gorica zakomplicirati dvoboj, imala je kazneni udarac za smanjenje na 2:1, ali Danijel Zagorac obranio je pokušaj Kristijana Lovrića.

Dinamo je već u trećoj minuti stigao do vodstva. Marko Tolić odlično je primio loptu i još bolje proigrao Marija Gavranovića, on izlazi sam pred Banića i rutinski zabija.

Goričani su zaprijetili preko Mudrinskog prije nego je Dinamo došao i do drugog gola. U 36. minuti Lirim Kastrati je bio asistent, dodao je Gavranoviću na 18 metara, a on krasno pogodio u sam kut.

Do kraja prvog dijela još je Mislav Oršić propustio sjajnu priliku, no i tih 2:0 moglo je zadovoljiti Krznara.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja. Gorica je dobila idealnu priliku za smanjenje u 86. minuti kada je Franjić srušio Matara, ali Zagoprac je sjajno obranio udarac Lovrića s 11 metara.

Kazna je stigla na drugoj strani u sudačkoj nadoknadi kada su se Petković i Gavranović poigrali s obranom domaćina, a Gavranović zabio za 3:0.