Jurić i Mihajlović podijelili bodove, Kalinić zabio

Matej Kačan • ponedjeljak, 17.05.2021.

U susretu 37. kola Serie A su snage odmjerile Verona i Bologna, a susjedi na tablici su podijelili bodove uz pogodak Nikole Kalinića...

Posljednji susret 37. kola Serie A odigran je između susjeda na tablici kojima rezultatski ovaj susret nije ništa značio. No, obje su ekipe pokušale doći do prekida niza bez pobjede, a to nije uspjelo ni Veroni ni Bologni.

Ipak, momčad Ivana Jurića može biti zadovoljnija utoliko što je zadržala prednost nad Bolognom, dok gostujuća ekipa Siniše Mihajlovića može pozitivne stvari izvući u činjenici da je gubila od samog početka, a na kraju je izvukla bod.

Jurić je posljednjih tjedana, a pogotovo nakon zadnjeg poraza bio vrlo, vrlo kritičan prema svojoj ekipi pa je Verona ovaj put krenula na najbolji način. Već u drugoj minuti je Davide Faraoni doveo domaćina u vodstvo, a u boljem ritmu domaćin je nastavio sve dok ga nije "presjekao" gol za 1:1.

Bilo je to u 32. minuti kad je poentirao Lorenzo De Silvestri koji je iz odbijanca zatresao mrežu Ivora Pandura. Osim Pandura, igrao je i Nikola Kalinić koji je u 32. glavom iz dobre situacije pucao preko gola, ali se iskupio u drugom dijelu.

Hrvatskinapadač ipak je poentirao u 53. minuti, i to sjajnim potezom gotovo iz mrtvog kuta kad je vanjskom skrenuo ubačaj s lijeve strane u mrežu. Gotovo bez gledanja, Kalinić je drugim pogotkom u 19 susreta pokazao da ipak nije zaboravio zabijati.

Pao je intenzitet susreta nakon toga i činilo se da su se svi pomirili s rezultatom, ali je ipak u 82. Rodrigo Palacio sjajnim potezom prevario Pandura i pogodio za 2:2 i podjelu bodova. Svi su na prvu stali u iščekivanju zaleđa, ali je zastavica ostala spuštena.

Kalinić je odigrao 75 minuta, dok je Pandur odradio čitav susret na vratima domaćina. Jurićeva je ekipa upisala osmi susret bez pobjede u nizu, ali je s tri boda više od Bologne i dalje deseta.