Petra Martić u dobrom ritmu, preko Samsonove do četvrtfinala u Parmi

Branimir Korać • srijeda, 19.05.2021.

Petra Martić prošla je u četvrtfinale turnira u Parmi. Protivnica joj je bila Ruskinja Ljudmila Samsonova koju je svladala u dva seta...

Hrvatski ženski tenis ima dvije predstavnice u četvrtfinalu na ovotjednim WTA turnirima. Nakon što je Ana Konjuh otišla tako daleko u Beogradu, Petra Martić prošla je u četvrtfinale u Parmi.

Martić je nadigrala Ruskinju Ljudmilu Samsonovu protiv koje je slavila sa 7:6, 6:3 što je Petrina treća pobjeda protiv ove protivnice u manje od godinu dana.

Prvi set bio je izjednačen i odluka je pala u tie-breaku gdje je Martić uspjela u završnici sa 7:5 uzeti set.

Drugi set donio je još bolju igru hrvatske tenisačice, Samsonova nije imala šanse i Petra je uz dvostruki break lakoćom osvojila set sa 6:3 i prošla dalje.

U četvrtfinalu igrat će protiv Kineskinje Qiang Wang s kojom se susrela samo jednom i to 2018. godine na Roland Garrosu i upisala poraz u dva seta.