Šakić dobar u novom porazu Estudiantesa, opstanak u ligi pod upitnikom

Branimir Korać • petak, 21.05.2021.

Estudiantes je upisao novi poraz i opasno mu je ugrožen ostanak u najvišem razredu španjolske košarke. Sada sve ovisi o Joventutu...

Željko Šakić i suigrači nadaju se pomoći Ante Tomića i Joventuta koja bi ostavila Estudiantes u ACB ligi. Joventut u zadnjem kolu mora svladati Bilbao čime bi Baski ispali, a sako Baski pobijede, Estudiantes pada na nesretnu predzadnju poziciju.

U zadnjem kolu Estudiantes je mogao na svom parketu sve riješiti pobjedom protiv San Pablo Burgosa, ali upisao je na kraju poraz 88:82.

Burgos je imao sjajan ulazak u suret i vrlo rano je poveo s plus 12. Početkom drugog poluvremena studenti su nakratko i poveli 48:47, ali vrlo brzo Burgos vraća prednost na svoju stranu i odlazi prema pobjedi. U zadnjioj dionici domaćin nije došao na bliže od minus pet.

Kod pobjednika McFadden je ubacio 24 poena (5/9 trica), a Rivero 14 uz pet skokova. Kod poraženih Željko Šakić za 35 minuta ubacio je 19 poena (2/5 za dva, 5/10 za tri) dok je Avramović dodao 18 poena.