HT Prva liga, 36. kolo, 22.05.2021, 19:30 h, Stadion u Maksimiru
1:0(0:0) Šibenik
Šibenik

Kraj HNL-a, Stefan Milić prvijencem donio pobjedu Dinamu

Matej Kačan • subota, 22.05.2021.

Nogometaši Dinama zaključili su svoju sjajnu sezonu pobjedom nad Šibenikom u susretu koji ništa nije značio ni jednoj ni drugoj ekipi. Pogodak za pobjedu zabio je Stefan Milić...

Ivan Laća
62'
27
Niko Rak
62'
14
Prince Obeng Ampem
62'
6
Karlo Bilić
70'
25
Doni Grdić
85'
Sergio Escobar

Sezona 2020/21 HT Prve lige završena je susretom na Maksimiru gdje su snage odmjerili Dinamo i Šibenik. Potpuno nevažan susret za obje ekipe koje su osigurale svoja mjesto još ranije pa je odigran zadnji i bez VAR-a, a Dinamo je ipak pobjedom zaključio sezonu.

Nije se mnogo toga događalo u prvom dijelu, bilježimo tek pokušaje Gavranovića i Jakića s jedne te Schildenfelda s druge strane i na poluvremenu je 0:0. Ni u drugom poluvremenu ništa značajnog dvadesetak minuta, a onda pokušaji Hajrovića te Tolića, ali bez uspjeha.

U 73. lijepa akcija Dinama i pokušaj Jakića, ali opet je gostujući vratar na mjestu, dok je u 86. napokon i Šibenik prijetio preko Ampema. U 88. imamo i prvi te jedini pogodak, Ivan Šaranić je lijepo ubacio, a Stefan Milić glavom zabija svoj prvi pogodak u dresu Dinama.

Do kraja nije bilo pogodaka pa Dinamo pobjedom slavi svoj novi naslov u promiješanom sastavu, dok Šibenik sezonu završava na šestom mjestu.