Tsitsipas i Medvjedev u tri seta do četvrtfinala Roland-Garrosa

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.06.2021.

Stefanos Tsitsipas i Daniil Medvjedev nisu imali problema u osmini finala Roland-Garrosa. Obojica su upisali očekivanu pobjedu...

Iznenađenja ipak nije bilo, Stefanos Tsitsipas i Daniil Medvjedev prošli su u četvrtfinale i do pobjedama u tri seta.

Tsitsipas je upisao pobjedu protiv Pabla Carrena Buste kojeg je svladao u tri seta. Tsitsipas je u odličnoj formi i to je potvrdio i u ovom susretu.

Carreno Busta nije imao previše šanse, tek je u trećem setu pružio jači otpor, ali nakon što je poveo s 4:1, Tsitsipas je podigao kvalitetu igre i napravio preokret te stigao do seta sa 7:5.

Medvjedev nikada nije briljirao na zemljanoj podlozi, ali ovdje igra jako dobro. Christian Garin bio je potencijalno vrlo opasan protivnik, međutim Medvjedev je odigrao jako dobar meč.

Taj meč bio je vrlo sličan onom koji je odigrao Tsitsipas, također je u trećem setu bio u zaostatku i napravio preokret dok je u prva dva seta dominirao.

Roland-Garros, osmina finala:
Stefanos Tsitsipas (Grčka, 5) - Pablo Carreno-Busta (Španjolska, 12) 6:3, 6:2, 7:5
Daniil Medvjedev (Rusija, 2) - Cristian Garin (Čile, 21) 6:2, 6:1, 7:5