EP 2020., skupina F, 1. kolo, 15.06.2021, 18:00 h, Puskas Arena, Budimpešta
Suci: Cüneyt Çakır, Bahattin Duran, Tarik Ongun (Turska)
Cristiano Ronaldo 87' (11m), 90'+3'
Portugal

Portugal dugo lomio otpor Mađara, Ronaldo pobjegao Platiniju na vrhu ljestvice strijelaca

Mihaela Bradovski • utorak, 15.06.2021.

Mađarska je prijetila, malo je još trebala izdržati za novo iznenađenje, ali ipak je pala u završnici. Nakon prvog gola jednostavno je u potpunosti pala i Portugal je uvjerljivo slavio...

Loic Nego
65'
24
Szabolcs Schön
78'
18
David Siger
78'
19
Kevin Varga
89'
Rafa Silva
71'
16
Renato Sanches
81'
9
Andre Silva
81'
8
Joao Moutinho
89'
Fernando Santos

Dvoboj između Mađarske i Portugala gledao se kroz prizmu samog susreta i borbe za bodove, ali i Ronaldove utrke na vrhu s Platinijem za titulu najboljeg strijelca europskih prvenstava svih vremena. Uoči Prvenstva Ronaldo i Platini bili su na devet golova, a sada je Ronaldo s 11 golova sam na vrhu.

Susret se odvijao otprilike onako kako se i očekivalo. Mađari su bili ti koji su bili u podređenom položaju, Portugal je imao i dominaciju i prilike, ali nije mogao do pogotka.

Najbolje prilike u prvom poluvremenu Portugal je imao u njegovoj drugoj polovici. U prvom dijelu prvog poluvremena najbliži golu bio je Jota koji je u ranoj fazi susreta odmah zaprijetio.

U zadnjih pet minuta prvog poluvremena prvo je Gulacsi sjajno pročitao pokušaj Jote, a zatim je Ronaldo promašio ono što on vrlo rijetko promašuje, bio je sam pred golom na nekih šest metara i pucao previsoko.

Mađari su tek jednom zaprijetili i to iz prekida kada je ubačena lopta na glavu Szalaija, ali on je pucao preslabo za vratara Patricija.

U drugom dijelu nastavilo se u sličnom ritmu, ali do gola su prvo stigli Mađari, no slavlje je kratko trajalo. Schon je pobjegao, proslavio pogodak, ali on nije priznat zbog zaleđa.

Portugal je poveo u 84. minuti kada je mađarska obrana kiksala, ostavila Raphaela Guerreira na 12-13 metara posve samog, a on je rutinski zabio.

Već u sljedećoj minuti kazneni udarac za Portugal, a povijesti pogodak zabija Ronaldo koji u sudačkoj nadoknadi stavlja točku na i golom za konačnih 3:0.

Na kraju izgleda kao lagan posao za Portugal, ali bilo je sve samo ne tako. Mađarska se jako dobro branila do kobnog prvog gola.