EP 2020., skupina B, 2. kolo, 17.06.2021, 18:00 h, Kopenhagen, Parken
Kevin De Bruyne 70'
Belgija

Belgija ide prema prvom mjestu, Danska s Rusijom na sve ili ništa

Branimir Korać • četvrtak, 17.06.2021.

Danci nisu uspjeli doći do iznenađenja i ostati neporaženi od superjake Belgije. Belgijci su slavili s 2:1 u odličnom susretu koji je mogao i drugačije završiti...

Christian Norgaard
62'
21
Andreas Cornelius
73'
24
Mathias Jensen
73'
11
Andreas Skov Olsen
84'
Kevin De Bruyne
46'
10
Eden Hazard
59'
6
Axel Witsel
59'
3
Thomas Vermaelen
90'+4'
Roberto Martinez

Belgija je potvrdila da je najjača reprezentacija u skupini B, a u ovom susretu itekako se vidjelo koliko joj je nedostajao Kevin De Bruyne. Vratio se u drugom poluvremenu i odmah imao veliki utjecaj na igru. Sjajna vijest za Belgiju je i da se polako diže Eden Hazard.

Danska je krenula sjajno, odmah je pritisnula i natjerala Belgijce na ranu pogrešku poklon Denayera iskoristio je Poulsen koji je lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora već u trećoj minuti doveo Dansku u vodstvo.

U desetoj minuti susret je nakratko zaustavljen kako bi se pružila podrška Christianu Eriksenu koji je u obližnjoj bolnici.

Nastavilo se ipak u nešto nižem ritmu od onog početnog, Danci su imali prednost i kao da su se zadovoljili, svjesni da ne smiju Belgijcima ostaviti previše prostora. S druge strane Belgija nije izgledala najuvjerljivije na svijetu.

Drugo poluvrijeme ponudilo je zanimljiviji nogomet i više prilika. Odmah je u igru ušao Kevin De Bruyne i odmah se počela mijenjati situacija na terenu. Belgijski napadi bili su okomitiji i opasniji te je već u 55. minuti Belgija izjednačila.

Lukaku je povukao napad, dao loptu za De Bruynea koji fantastičnim pregledom igre pred golom uočava Thorgana Hazarda, idealno ga pronalazi, a on ima jednostavan posao.

Ubrzo su ušli i Eden Hazard i Witsel, Roberto Martinez imao je na travnjaku najjače snage i novi pogodak stigao je u 70. minuti. De Bruyne je fantastično opalio s nekih 20 metara i pogodio u sam bliži kut.

Danci su najbliže poravnanju došli u 87. minuti kada je Braithwaite pucao glavom, ali greda je zaustavila njegov pokušaj.

Ostalo je 2:1 za Belgiju koja pobjedom nad Finskom u zadnjem kolu daje šansu Danskoj da ipak dohvati drugo mjesto u tom slučaju Danci moraju svladati Ruse s dva razlike i drugi su.