Dinamo i Hajduk pripreme započeli visokim pobjedama

Matej Kačan • subota, 19.06.2021.

Nakon što je u prvoj pripremnoj utakmici slavio Osijek, u svoje pripreme vrlo uspješno su krenuli nogometaši Hajduka i Dinama. Dinamo je slavio u Sloveniji s 4:0, dok je Hajduk promarširao Konavlima...

Najveći hrvatski klubovi vrlo su uspješno krenuli u pripreme za novu sezonu. U prvom pripremnom susretu je Hajduk uveličao stoti rođendan Slavena iz Grude, a na stadionu ŠRC Gnjile je pred nekoliko stotina navijača deklasirao slavljenika.

Završilo je 9:1 za Hajduk protiv županijskog ligaša na debiju Jensa Gustafssona, a Hajduk je u vodstvo doveo Stipe Biuk jedinim golom u prvom dijelu. U drugom poluvremenu Bijeli su se raspucali i slavili visoko.

Predvodili su Marko Livaja s četiri gola te Marin Ljubičić s tri, a još jedan je dodao Ivan Ćubelić. Slaven je postigao počasni gol iz kaznenog udarca u 89. minuti.

Dinamo je u Sloveniji imao kudikamo težeg suparnika - prvaka Muru, ali je jako uspješno i uvjerljivo svladao tu prepreku, s čak 4:0. Briljirao je mladi Martin Baturina koji je eu završnici zabio dva gola i podigao je pobjedu u domenu vrlo uvjerljive.

Prvi je gol zabio povratnik s posudbe Mario Ćuže, dok je i drugi zabio povratnik. Sandra Kulenovića prošle smo sezone gledali u Rijeci, a ove je pripreme započeo na najbolji način.