Prva HNL juniora: Gorica s igračem više ispisala povijest

Sportnet • ponedjeljak, 21.06.2021.

Na stadionu NK Slavonija u Požegi odigran je susret kvalifikacija za popunu Prve HNL juniora između Gorice i Cibalije. Pobjednik ovog ogleda ide u elitni rang hrvatskog juniorskog nogometa.

Gorica je s čovjekom više na terenu pobijedila Cibaliju 3:2. Nakon prvog poluvremena momčad Svena Raića imala je vodstvo od 2:1. U nastavku Goričani su povećali prednost, da bi Vinkovčani smanjili zaostatak i uhvatili rezultatski priključak. Međutim, ipak nisu uspjeli doći do preokreta tako da će sastav iz Velike Gorice debitirati u društvu najboljih.

Najbolji pojedinac bio je Josip Ivan Zorica, koji je postigao hat-trick i Gorici donio povijesni uspjeh. Prvi pogodak zabio je već u četvrtoj (1:0), drugi u 27. (2:1), a treći u 54. minuti (3:1). Za nebesko-plave strijelci su bili Dominik Križanović u 15. (1:1) i Alen Kamenicki u 81. minuti (3:2). U 61. minuti dogodio se trenutak, koji je prelomio utakmicu. Igrač Cibalije Karlo Miljanić dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton zbog preoštrog starta.

Poslije Šibenika, Gorica je postala predzadnji sudionik Prve HNL juniora za sljedeću sezonu. Posljednji, treći bit će poznat u srijedu, 23. lipnja. Sučeljavaju se Jadran-Poreč i Bjelovar, a odigrat će se na stadionu NK Lučko s početkom u 18 sati i 30 minuta.

Rezultat kvalifikacija za popunu Prve HNL juniora: Gorica – Cibalia 3:2 (Zorica 4, 27, 54/Križanović 15, Kamenicki 81).

Pripremio: Matej Kalem