Hačanov i Korda odigrali set za pamćenje, Federer opet u četvrtfinalu

HINA, Matej Kačan • ponedjeljak, 05.07.2021.

Odigrana je većina mečeva osmine finala Wimbledona, a svoje mjesto su između ostalih izborili i Roger Federer i Novak Đoković, kao i Karen Hačanov nakon nesvakidašnjeg petog seta...

Ruski tenisač Karen Hačanov izborio je plasman u četvrtfinale Wimbledona nakon što je u susretu osmine finala nakon skoro četiri sata igre pobijedio Amerikanca Sebastiana Kordu sa 3:6, 6:4, 6:3, 5:7, 10:8.

Njihov susret je obilježio nevjerojatni peti set u kojem je zabilježeno čak 13 brejkova od ukupno 18 odigranih gemova. Ruski tenisač je šest puta izgubio svoj servis, a njegov suparnik sedam puta. Zanimljivo u prva četiri seta tenisači su ukupno šest puta gubili svoj servis, a u odlučujućem setu čak 13 puta.

Hačanov je ulaskom u četvrtfinale izjednačio svoj najbolji Grand Slam rezultat ostvaren prije dvije godine na Roland Garrosu. Za ulazak u polufinale borit će se protiv Kanađanina Denisa Šapovalova koji je pobijedio Španjolca Roberta Bautistu sa 6:1, 6:3, 7:5.

Jedan od najboljih tenisača svih vremena Švicarac Roger Federer 18. put u karijeri izborio je plasman u četvrtfinale Wimbledona nakon što je u dvoboju osmine finala porazio Talijana Lorenza Sonega sa 7-5, 6-4, 6-2.

Švicarac će morati pričekati utorak kako bi saznao ime sljedećeg protivnika jer je susret između Rusa Daniila Medvjedeva i Poljaka Huberta Hurkacza prekinut zbog kiše pri rezultatu 2-1 za Medvedeva.

Iznenađenje je priredio Felix Auger-Aliassime koji je u pet setova nadvisio Aleksandera Zvereva. Zverev je nadoknadio 0-2 u setovima, ali je nakon prekida izgubio peti set sa 6:4.

Sigurni u tri seta bili su Novak Đoković protiv Čileanca Garina te Matteo Berrettini protiv Bjelorusa Ivaške, dok je Marton Fucsovics u pet setova iznenadio Andreja Rubljova.

Wimbledon:
Novak Đoković (Srbija, 1) - Christian Garin (Čile, 17) 6:2, 6:4, 6:2
Karen Hačanov (Rusija, 25) - Sebastian Korda (SAD) 3:6, 6:4, 6:3, 5:7, 10:8
Denis Šapovalov (Kanada, 10) - Roberto Bautista Agut (Španjolska, 8) 6:1, 6:3, 7:5
Matteo Berrettini (Italija, 7) - Ilija Ivaška (Bjelorusija) 6:4, 6:3, 6:1
Roger Federer (Švicarska, 8) - Lorenzo Sonego (Italija, 23) 7:5, 6:4, 6:2
Marton Fucsovics (Mađarska) - Andrej Rubljov (Rusija, 5) 6:3, 4:6, 4:6, 6:0, 6:3
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 16) - Aleksander Zverev (Njemačka, 4) 6:4, 7:6, 3:6, 3:6, 6:4