Ana Konjuh preko Tereze Mrdeže do drugog kola u Budimpešti

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 12.07.2021.

Ana Konjuh nakon dva sata borbe izbacila je u prvom kolu turnira u Budimpešti Terezu Mrdežu i izborila je prolaz u drugo kolo...

Hrvatski dvoboj u prvom kolu WTA turnira u Budimpešti pripao je Ani Konjuh. Konjuh je unatoč velikom broju pogrešaka uspjela preokretom slomiti otpor Tereze Mrdeže koja je prilično namučila Konjuh.

Obje igračice imale su dvoznamenkasti broj dvostrukih servis pogrešaka, bio je velik broj break prilika na obje strane, a na kraju je Konjuh izašla kao pobjednica.

U prvom setu Konjuh se dva puta vraćala iz breaka zaostatka, ali kada je Mrdeža povela s 5:4, uspjela je dovršiti posao.

U drugom setu Mrdeža je napravila break već u prvom gemu, ali Konjuh je ipak došla do preokreta i uzela drugi set.

Odluka je pala u trećem setu gdje je Ana uhvatila pravi ritam, Mrdeža je dosta pala i u konačnici upisala poraz.

Konjuh će u drugom kolu igrati protiv Julije Putinceve koju je svladala u jedina dva dosadašnja meča.