HT Prva liga, 1. kolo, 16.07.2021, 21:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Goran Pečarić, Jerko Crnčić, Anto Marić
3:0(0:0) Šibenik
Šibenik

Osječani dobro krenuli u novu sezonu i slavili protiv Šibenika

Branimir Korać • petak, 16.07.2021.

Osijek nije kiksao na ulasku u novu sezonu te je upisao očekivanu pobjedu protiv Šibenika s 3:0. Mučili su se Osječani, trebalo im je vremena da probiju goste, ali otvorilo se nakon neiskorištenog zicera Jurića...

Ivan Delić
60'
8
Edin Julardžija
76'
23
Jose Alejandro Lopez Mejia
83'

Mario Rosas

Nakon što je Dinamo poražen od Slaven Belupa na Maksimiru, Osijeku je sa psihološke strane bio još bitniji dvoboj protiv Šibenika i tri boda osvojena u njemu. Bjeličina momčad u konačnici je zasluženo slavila s 3:0 iako je dugo lomila otpor gostiju.

Susret je išao smjerom koji je bio u velikoj mjeri očekivan. Osijek je uzeo loptu i zagospodario terenom dok se Šibenik zatvorio i hvatao svoju priliku iz tranzicije. Vrlo rijetko je do nje dolazio, domaćin je uglavnom bio taj koji je prijetio, ali nedostajalo je mirnoće u završnici.

Već u petoj minuti odlično su kombinirali Bohar i Mierez, Bohar je vukao loptu i ušao u 16 metara, odigrao dupli pas s Mierezom, došao iskosa pred vratara i pucao pokraj vratnice.

Uslijedila su dva pokušaja Miereza i Pilja koji nisu toliko zabrinuli Rogića, a onda u 25. minuti Osijek dolazi jako blizu pogotku. Pilj je nabacio s lijeve strane, Jugović je bio u skoku i glavom prebacio loptu, ali ona pogađa gredu.

Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao i na odmor se otišlo s 0:0.

U drugi dio Šibenik je ušao nešto bolje i ambicioznije, kao da je osjetio da može biti ravnopravniji Osijeku. Pokušavao je uglavnom udarcima izvana koji nisu bili posebno opasni, a onda je u 62. minuti Deni Jurić promašio priliku utakmice. Našao se potpuno sam pred Ivušićem koji mu je izvrsno zatvorio kut i obranio čisti zicer.

Kazna je došla ekspresno. Niti minutu kasnije Miloš je ubacio s desne strane, Mierez je na prvoj vratnici došao do lopte ispred čuvara i pogodio glavom u bliži kut

Kako je susret odmicao tako su i Šibenčani sve više padali, a u završnici primaju još dva gola.

U 90. minuti Gržan je na lijevoj strani pronašao Žapera koji u petercu proigrava Bohara, on se sjajno snalazi i iz okreta zabija za 2:0.

Četiri minute kasnije Bohar postiže i svoj drugi gol, ovaj put iz kaznenog udarca nakon što je srušen povratnik poslije ozljede Merveil Ndockyt.

Osijek tako odnosi posve zaslužena tri boda, a Šibenik će imati na čemu učiti za nastavak sezone.