Casper Ruud glatkom pobjedom do titule u Bastadu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.07.2021.

Prvi nositelj turnira u Bastadu, Casper Ruud, potvrdio je taj status pobjedom protiv Federica Corije u finalu u dva seta...

Casper Ruud vrlo dominantno i s malim utroškom energije kroz ovaj tjedan, stigao je do titule na ATP turniru u Bastadu.

Ruud je u finalu igrao protiv debitanta u finalima na ATP Topuru, Federica Corije, Argentinca koji mu je dosad bio vrlo neugodan protivnik i od kojeg je izgubio u oba dosadašnja međusobna dvoboja.

Ipak, ovdje je Ruud bio dosta bolji i s dva puta po 6:3 stigao je do pobjede za manje od sat i pol na terenu.

Tijekom ovog tjedna nitko Ruudu nije uzeo više od tri gema po setu, potpuno je dominirao i na kraju zasluženo došao do titule. Coria može biti zadovoljan bez obzira na poraz, odradio je svoj najboklji tjedan u dosadašnjem dijelu karijere.