HT Prva liga, 1. kolo, 18.07.2021, 18:55 h, Aldo Drosina
Suci: Mario Zebec, Nikola Kečkiš, Marko Stolnik
Mario Veljača 90'+1'
Hrvatski dragovoljac

Hrvatski dragovoljac glatko poražen u Puli na povratku u prvoligaško društvo

Branimir Korać • nedjelja, 18.07.2021.

Istra 1961 može biti zadovoljna ulaskom u novu sezonu. Na Aldu Drosini ugostila je Hrvatski dragovoljac i upisala je pobjedu 3:1 koja je mogla biti puno uvjerljivija.

Karlo Perić
29'
8
Dino Skorup
46'
14
Luka Viduka
54'
28
Mario Veljača
54'
11
Fran Beloša-Fijan
90'+2'
Miroslav Kuljanac

Istra 1961 upisala je startnu pobjedu na ulasku u novu sezonu, bila je bolja od Hrvatskog dragovoljca s 3:1, a mogla je i trebala i uvjerljivije slaviti. Dragovoljac na povratku u elitno društvo pokazao je kako ima još dosta otvorenih pitanja u kadru ako želi doći na prvoligašku razinu.

Istra je već u prvom poluvremenu riješila pitanje pobjednika.

U desetoj minuti Bande je pobjegao gostujućoj obrani, zatim prevario Majstorovića i Bašića te mirno pogodio za 1:0. Nakon pogotka dosuđeno je zaleđe i uslijedila je dugačka VAR provjera nakon koje je pogodak priznat.

Sedam minuta kasnije već je 2:0. Iličić je pucao u blok, lopta se odbila do Bandea koji još jednom pogađa, ovaj put bez straha od zaleđa.

Hrvatski dragovoljac opasno je zaprijetio u 25. minuti. Dosuđen je korner, a nakon ubačaja glavom je pucao Jazvić, lopta se odbija od Perere u gredu i pada na gol liniju.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela već je 3:0. Sjajan ubačaj Mlinara s lijeve strane, u skoku je bio Bernardo Matić koji glavom šalje loptu u suprotni kut.

U drugom dijelu uglavnom je Istra tražila novi pogodak, stvorila je niz prilika, zatresla gredu preko Miškovića iz slobodnog udarca, a na kraju su do pogotka stigli gosti. Loptu je u sudačkoj nadoknadi u 16 metara primio Mario Veljača, odlično se namjestio i ciljao u suprotni kut te pogodio.

Završilo je 3:1, a domaćin ima dosta razloga za zadovoljstvo.