Slovenka Zidanšek u Lausannei do prve titule u karijeri

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.07.2021.

Tamara Zidanšek opravdala je status prve nositeljice WTA turnira u Lausannei. U finalu je igrala protiv Clare Burel i upisala je pobjedu u tri seta...

Iako nije imala nimalo jednostavan zadatak, Tamara Zidanšek slomila je otpor Clare Burel u finalu turnira u Lausannei. Slavila je s 4:6, 7:6, 6:1.

Krenula je loše u meč, izgubila je prvi set, u drugom je izgubila servis već u prvom gemu, ali uspjela se vratiti. Burel je izborila tie-break gdje je Zidanšek ipak bila mirnija i sa 7:5 izborila je treći set.

On je u potpunosti bio na strani Slovenke. Burel je povela s 1:0 osvojivši gem na svom servisu, no onda gubi narednih šest gemova i bilježi poraz.

Za Zidanšek je ovo prvi osvojeni turnir u karijeri, dosad je gubila u finalima Nürnberga 2019. godine od Julije Putinceve te ove godine u Bogoti od Marije Osorio Serrano. Burel je prvi put bila u finalu i ovo joj je definitivno rezultat karijere.