Juventus preko Fiorentine, Budan strijelac

Ivan Varat • nedjelja, 23.04.2000.

U 31. kolu talijanske lige derbi je igran u Torinu gdje je Juventus pobijedio Fiorentinu golom Allesandra Del Piera iz jedanaesterca nakon prekršaja Pierinia nad Gianlucom Zambrottom u 47. minuti prvog dijela. "Torinezi" su tako zadržali pet bodova prednosti pred Laziom, te napravili još jedan korak više prema sccudetu. Fiorentina je porazom pak nastavila neugodnu tradiciju nepobijedivosti nad Juventusom na njihvom terenu od 1988. godine. Igor Tudor ušao je u igru u 31. minuti umjesto Montera.

Lazio je u gostima ostvario pobjedu koja im ostavlja "kakvu-takvu" nadu za osvajanjem prvenstva. Pobijedili su Piacenzu sa 2:0. Prvi gol u 59. minuti postigao je Diego Simeone, dok je domaćinima sudbinu zapečatio Juan Veron u 68. minuti iz slobodnog udarca. Alen Bokšić je zamjenjen u 46. minuti, a umjesto njega ušao je Mancini.

Inter je kod kuće pobijedio Bari sa 3:0 (Benoit Cauet 24, Laurent Blanc 35, Roberto Baggio 50) što je Milanezima prva pobjeda u 7 utakmica, a Dario Šimić igrao je cijelu utakmicu.

Venezia je nesretno izgubila vrlo važne bodove remizirajući protiv Verone. Igor Budan doveo je Veneziu u vodstvo, Ganz je u 78. minuti povisio na 2:0, no Adailton u 80. i Emiliano Salvetti 85. minuti postavljaju konačnih 2:2.

Od naših Miki Rapajić je igrao u Perugiji koja je poražena u gostima kod Bologne, a u igru su ušli Nenad Pralija za Regginu u 67. minuti, te Mario Stanić za Parmu u 70. umjesto Daba.

Svi rezultati: Juventus - Fiorentina 1:0, Inter - Bari 3:0, Bologna - Perugia 2:1, Lecce - Cagliari 2:1, Piacenza - Lazio 0:2, Reggina - Milan 1:2, Roma - Parma 0:0, Udinese - Torino 0:0, Venezia - Verona 2.2.

Poredak nakon 31. kola: 1. Juventus 68, 2. Lazio 63, 3. Milan 54, 4. Parma 54, 5. Inter 52, 6. Roma 51, 7. Udinese 46, 8. Fiorentina 42,...