Ymer spasio meč lopte i prošao u četvrtfinale, Kopriva šokirao Shapovalova

Mihaela Bradovski • petak, 23.07.2021.

Poznati su polufinalisti ATP turnira u Gstaadu. Posve neočekivano tamo neće biti prvog nositelja Denisa Shapovalova...

Dva i pol sata trajala je borba Mikaela Ymera i Feliciana Lopeza iz koje je mladi Šveđanin izašao kao pobjednik. Ymer je u drugom setu spasio dvije meč lopte i onda u trećem otišao do pobjede.

Za veliko iznenađenje se pobrinuo Vit Kopriva, 249. igrač svijeta, koji je u tri seta svladao desetog igrača svijeta Denisa Shapovalova. Kopriva je stigao do daleko najveće pobjede u karijeri, uspio se oporaviti nakon izgubljenog prvog seta i kreirati senzaciju.

Oprezniji je bio treći nositelj Casper Ruud koji je u dva seta svladao Austrijanca Dennisa Novaka. Novak nije imao pravu priliku, nije zaprijetio Ruudu niti jednom, čak niti u trećem setu koji je završen u tie-breaku.

Predajom protivnika nakon prvog seta dalje je prošao Benoit Paire, Nizozemac Griekspoor nije mogao nastaviti zbog ozljede.

Gstaad, drugo kolo:
Mikael Ymer (Švedska) - Feliciano Lopez (Španjolska, 8) 6:7(6), 7:6(7), 6:4
Vit Kopriva (Češka) - Denis Shapovalov (Kanada, 1) 2:6, 6:3, 6:2
Casper Ruud (Norveška, 3) - Dennis Novak (Austrija) 6:4, 7:6(5)
Benoit Paire (Francuska, 6) - Tallon Griekspoor (Nizozemska) 6:4, predaja Griekspoora