HT Prva liga, 2. kolo, 23.07.2021, 20:00 h, Stadion u Sigetu
Suci: Ante Čuljak, Bojan Zobenica, Ivan Mihalj
Mario Gavranović 49'
Dinamo

Dinamo i s pola gasa visoko slavio protiv Dragovoljca

Branimir Korać • petak, 23.07.2021.

Dinamo nije imao nikakvih problema protiv Hrvatskog dragovoljca u drugom kolu HT Prve lige. Slavio je s visokih 4:0 iako ostaje dojam da je konstantno igrao u drugoj brzini što je svejedno bilo previše za domaćina...

Vinko Petković
46'
21
Danovis Caliz Martinez
52'
16
Domagoj Babin
55'
19
Tin Hrvoj
55'
24
Jakov Bašić
74'
Damir Krznar

Nije bilo potrebe za nekim velikim angažmanom, Dinamo je jednostavno pokazao kako je i s pola snage prejak za Hrvatski dragovoljac koji ako ne pronađe pojačanja i to ne svega dva-tri igrača, vrlo brzo će se vratiti u rang niže.

Dinamo je potpuno dominirao susretom, slavio je 4:0, a u zraku je ostao dojam da bi Krznarova momčad utrpala toliko golova koliko bi joj trebalo da je bilo neke potrebe.

Samo u prvih 20-ask minuta, dok Dinamo nije stigao do prvog pogotka, igralo se ravnopravno. Dotad je obrana Dragovoljca odolijevala napadima Dinama, no bnakon prvog pogotka potpuno se otvorilo, gostima je pao teret s leđa i zaigrali su opuštenije.

Taj prvi pogodak stigao je u 19. minuti kada je Josip Šutalo ubacio s desne strane, lopta je na drugoj vratnici došla do sjajnog Lovre Majera koji je mirno pogodio za 1:0.

Majer je u 35. minuti uzvratio Šutalu za asistenciju, nabacio je s ruba kaznenog prostora, a zaboravljeni stoper Dinama iz blizine je glavom zabio za 2:0.

Do kraja pervog dijela dvije prilike nije realizirao Majer, jednu Menalo, a na drugoj strani jedinu Veljača.

U drugom poluvremenu Bulat je odličnom loptom pronašao Franjića koji bježi obrani i šalje loptu u sredinu za Gavranovića koji lijepo pronalazi prostor i zabija za 3:0.

Vrlo brzo stiže i četvrti gol, iskosa je pucao Ivanušec, a lopta dolazi do Majera koji je koljenom skreće u mrežu.

U nastavku je bilo još prilika, ali ne i pogodaka. Dinamo je zadržao prednost i visoko slavio.