Katar i Meksiko izborili polufinale Gold Cupa

Matej Kačan • nedjelja, 25.07.2021.

Odigrana su dva četvrtfinalna susreta sjevernoameričkog Gold Cupa, a svoje mjesto među četiri najbolja izborili su Meksiko te gostujuća momčad Katara koja je nadvisila Salvador...

Nogometaši Katara izborili su polufinale Gold Cupa, sjevernoameričke smotre reprezentacija na kojoj gostuju prije SP na svom terenu. Katar se pokazao kao vrlo ozbiljna reprezentacija te je u četvrtfinalu svladao Salvador.

Vrlo rano Katar je šokirao suparnika, golovima Almoeza u drugoj i Hatima u osmoj minuti već je bilo 2:0 prije desete minute. Almoez je drugim golom u 55. postavio visokih 3:0, a onda slijedi pokušaj povratka.

Joaquin Rivas s dva je brza gola u 63. i 66. zakomplicirao susret, ali je Katar izdržao te se plasirao u polufinale. Tamo se plasirao i Meksiko, ali na mnogo lakši način.

Meksikanci su deklasirali Honduras s tri gola u prvom poluvremenu. Funes u 26., Dos Santos pet minuta kasnije te Pineda u 38. zapečatili su sudbinu Hondurasa, a do kraja je ostao isti rezultat.