HT Prva liga, 3. kolo, 31.07.2021, 20:00 h, Aldo Drosina
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Tomislav Keglević (Našice), Ivan Janić (Ilok)
Matar Dieye 67'
Gorica

Gorica spojila dvije pobjede, a Istra 1961 dva poraza

Jan Šneler • subota, 31.07.2021.

Istra 1961 u trećem kolu ugostila je na svom stadionu Goricu i upisala je poraz 2:1. Goričani su tako nakon Šibenika svladali i Istru koja je pak u prošlom kolu poražena od Rijeke...

Favorizirana Gorica uspješno je došla do druge pobjede u HT Prvoj ligi ove sezone. Nakon pobjede protiv Šibenika u prošlom kolu, u trećem kolu Goričani su slavili na gostovanju kod Istre.

Susret nije bio pretjerano uzbudljiv niti sadržajan, ali Gorica je uspjela u kolokvijalno nazvanoj "uspavanci" upisati nova tri boda. Već na samom početku Goričani su imali dobru priliku, ali Matar Dieye je upropastio zicera.

Ipak, u 19. minuti, Kristijan Lovrić dovodi goste u prednost. Kao što on to već godinama pokazuje, Lovrić je majstorski izveo slobodni udarac s dvadesetak metara te je Gorica povela u ranoj fazi susreta.

Do kraja prvog dijela većih prilika nismo vidjeli. Gorica nije imala potrebe za žurbom, a Istra nikako nije uspijevala povezati linije i napraviti nered u redovima gostiju. Početkom drugog dijela vidjeli smo daleko više uzbuđenja.

Lovrić je vrlo rano mogao povećati prednost, ali vratar Istre bio je siguran. Čak se i Istra probudila te je u par navrata ugrozila gostujuća vrata, ali rezultat se nije mijenjao. U 67. minuti Goričani dolaze do prednosti kojom su potvrdili pobjedu.

Matija Dvorneković je lijepo ubacio u peterac, natrčao je Matar i mirno zakucao za 0:2. Bilo je jasno da Istrani ne mogu opasnije ugroziti prednost Gorice, naročito igrom kakvu su prikazali u prvih sat vremena.

Tek su uspjeli postići utješni pogodak u sudačkoj nadoknadi. Ubacio je Rafa Navarro, a na drugoj stativi našao se Hassane Bande i postavio konačnih 1:2.