Benfica i Ferencvaros približili se play-offu Lige prvaka

Branimir Korać • četvrtak, 05.08.2021.

Osim dvoboja između Dinama i Legije, odigrana su još dva susreta trećeg pretkola Lige prvaka. Pobjede su upisali Benfica i Ferencvaros...

Benfica je jednom nogom zakoračila u play-off Lige prvaka. U dvoboju portugalskih stručnjaka Ruija Vitorije (Spartak) i Jorgea Jesusa (Benfica), onaj iskusniji bio je i uspješniji. Benfica je u Moskvi slavila kod Spartaka s 2:0.

U zanimljivom dvoboju prvo poluvrijeme bilo je ravnopravnije, Spartak je tu stvorio ponešto prilika, ali u nastavku kao da ga je dotukao rani pogodak Rafe Silve iz 51. minute nakon čega je Benfica bila bolja. U 74. minuti još je i Gilberto povisio na 2:0 i stavio Spartak u tešku situaciju.

Praška Slavia puno toga je promašila u Budimpešti i upisala je poraz od Ferencvarosa 2:0. Vratar domaćina Denes Dibusz bio je raspoložen, ali i napadači Slavije nisu bili najprecizniji.

Ferencvaros je sretno poveo u 44. minuti autogolom Tarasa Kačarabe, a u 50. minuti Igor Haratin iz kaznenog udarca povisio je na 2:0.

U dresu Ferencvarosa dojučerašnji igrač Rijeke Stjepan Lončar ušao je u igru u 75. minuti, a kod Slavije Petar Musa igrao je od 53. minute.