Ostali sportovi

Brazilci bez šanse za zlato, sjajni Rusi bolji u polufinalu

Matej Kačan • četvrtak, 05.08.2021.

Odbojkaši Brazila ipak neće imati šansu obraniti svoje odbojkaško zlato osvojeno u Riju. Bolji od Brazila u polufinalu su u četiri seta bili odbojkaši Ruskog olimpijskog odbora...

Po prvi put od 2012., ruski su odbojkaši ušli u finale Olimpijskih igara. Ruski olimpijski odbor u polufinalu je svladao branitelja naslova Brazil te mu je oduzeo šansu da brani zlato, dok će ruski odbojkaši pokušati ponoviti uspjeh iz Londona kad su uzeli prvo mjesto.

Rusi su slavili s 3-1 u setovima, a mnogo bolje je krenuo Brazil koji je prvi set dobio s uvjerljivih 25:18. No, ostatak je pripao ruskim odbojkašima koji su drugi set dobili s 25:21, a onda su i uzbudljiv treći set prelomili u svoju korist s 26:24.

Treći su uzeli nakon nadoknade zaostatka od 20:13, a onda su sjajno odigrali i završnicu četvrtog za pobjedu. Ruse je predvodio s Maksim Mihajlov s 22 poena, dok je 15 dodao Jegor Kljuka. Kod Brazila je Yoandy Leal imao 18 poena, a Lucas Saatkamp 13.