Konferencijska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 05.08.2021, 19:00 h, Natsionalen Stadion Vasil Levski, Sofija
Suci: Donatas Rumšas, Aleksandr Radius, Dovydas Sužiedėlis (Litva)
Osijek

Noć iz strave i užasa u Sofiji, CSKA potopio Osijek!

Matej Kačan • četvrtak, 05.08.2021.

U prvom susretu trećeg pretkola UEFA Konferencijske lige, nogometaši Osijeka doživjeli su potop u Bugarskoj. S 4:2 je u Sofiji bolji bio domaći CSKA...

Hamza Čataković
71'
17
Bismarck Charles
88'

Nenad Bjelica

Nogometaši Osijeka doživjeli su ogroman udarac za svoje sigurno visoke europske ambicije, a hrvatski je nogomet dobio i drugi visoki poraz na europskom istoku. Osječani su na gostovanju u Sofiji kod CSKA teško nastradali s 4:2 i imat će težak, gotovo nemoguć posao u Gradskom vrtu.

Prvo poluvrijeme, sve osim prvih pet-šest minuta bilo je kao iz horora za Osijek. Plan Nenada Bjelice očito je brzo pao u vodu ili nikad nije funkcionirao jer čim se početni visoki pritisak Osijeka ispuhao, CSKA je iskažnjavao sve.

Nakon po jedne opasnije akcije na svakoj strani u prvih 20 minuta, krenuo je brzi potop Osijeka. U 28. je krenulo zicerom Caiceda koji je ostao sam, ali glavom puca loše, ali dvije minute kasnije Osijek gubi. Bradley Mazikou je krenuo u slalom i praktički prošetao kroz gledatelje u obrani gostiju, a sve je završio efektnim udarcem u gornji desni kut.

Devet minuta kasnije je 2:0, curila je ta lijeva strana Osijekove obrane pa Turicov prolazi i nabacuje Careyju koji glavom zabija. Već u 41. tračak nade za Osijek, nakon kornera Fiolića je baš Turicov u skoku sa Škorićem poslao loptu u svoju mrežu.

No, nije nada dugo trajala jer minutu kasnije opet curi lijeva strana obrane, a desna strana napada CSKA slaže Yomova ubačaj za Caiceda koji ovaj put glavom ne griješi i postavlja 3:1 na poluvremenu iz filma strave i užasa.

Osijek je u drugo poluvrijeme krenuo aktivnije i bio je svakako bolji s više posjeda, ali nikako nije uspijevao složiti pravu šansu za barem 3:2 i šansu u uzvratu. Bjelica je mijenjao, Osijek je napadao, a onda je u 73. stigla nova kazna.

Caicedo je pobjegao lijevim krilom i povukao dobrih 50-ak metara, a onda je poslao uzvratni poklon za treći gol i povratnu skroz na drugu stativu gdje je Yomov koji s pet metara lako trese praznu mrežu za potpuni potop Osijeka i 4:1.

Takav rezultat je katastrofa, a 4:2 bi barem dalo nekakvu nadu u pobjedu od dva razlike na Gradskom vrtu i pokušaj prolaska dalje. Najbolju šansu za to imao je Antonio Mance u 88. minuti, ali je on nakon što je već zaobišao vratara iz dosta kosog kuta uspio pogoditi tek vanjski dio prazne mreže.

Gol je ipak zabio Topčagić u trećoj minuti nadoknade kad je vratar potpuno promašio izlazak s vrata te je igrač Osijeka glavom pogodio praznu mrežu.

Poraz je tako na kraju malo ublažen, ali ipak na kraju svega ostaje jedna jako teška večer za Osijek koja je mogla biti i gora da je Carey iz slobodnjaka u četvrtoj minuti nadoknade pucao koji centimetar niže, a ne u gredu.