Dosta iznenađenja u Konferencijskoj ligi: Priština svladala Norvežane, TNS Viktoriju Plzen

Branimir Korać • petak, 06.08.2021.

Odigrane su sve utakmice trećeg pretkola Konferencijske lige, a iznenađenja nije nedostajalo. Najveća su svakako poraz Bodo/Glimta u Prištini te Viktorije Plzen u Walesu...

Dosta iznenađenja u utakmicama Konferencijske lige. Jedno od njih je samo 2:2 Genta kod kuće protiv skromnog RFS-a iz Latvije. Gosti su čak vodili 2:0 golovima Darka Lemajića i Tomaša Simkovića, ali strašan pritisak Gentu se ipak isplatio i barem je izjednačio preko Oladoyea Adewalea i Tarika Tissoudalija. Tomislav Šarić kod gostiju je odigrao cijelu utakmicu.

Soči i Partizan u tvrdoj utakmici odigrali su 1:1. Bio je to susret s malo prilika u kojem je domaćin poveo u 66. minuti preko Christiana Noboe, a Partizan se vratio u 73. minuti golom Ricarda Gomesa. Mateo Barač odigrao je cijelu utakmicu, a Marko Dugandžić do 81. minute.

Razočaravajućih samo 2:2 kod kuće je odigrao Vitesse protiv Dundalka. Nizozemci su poveli u 20. minuti preko Matuša Bere i vodili su do 65. minute kada je Patrick McEleney inicirao preokret te ga dovršio deset minuta kasnije. U završnici je Vitesse ipak izborio remi, Lois Openda zabio je za 2:2 i odmah nakon toga zaradio isključenje.

Ukrajinski Kolos odigrao je kod kuće bez pogodaka protiv Šahtjora iz Karagandija, a u gostujućem sastavu Ivan Graf odigrao je cijelu utakmicu.

Veliko iznenađenje u Prištini gdje je istoimeni domaćin ugostio Bodo/Glimt i svladao ga s 2:1. Samo dva udarca na gol imali su domaćini i upisali pobjedu. Poveli su gosti u 11. minuti preko Patricka Berga, ali domaćin je okrenuo golom Otta Johna i autogolom Mariusa Lodea.

Ivan Bebek sudio je utakmicu na Islandu između Breidablika i Aberdeena. Susret je završio pobjedom gostiju 3:2 i to nakon što je Aberdeen poveo u 11. minuti već s 2:0, Islanđani se vratili do kraja prvog dijela, a onda Christian Ramirez na početku drugog poluvremena vratio prednost na stranu Škota.

U Helsinkiju je KuPS iz Kuopija ugostio Astanu i remizirao 1:1. KuPS je bio bliži pobjedi, vodio je od 54. minute golom Aniekpena Udoha, ali u 94. minuti Eneo Bitri izjednačio je na 1:1. Marin Tomasov kod gostiju je igrao cijelu utakmicu, a Luka Šimunović do 83. minute.

Viktoria iz Plzena izblamirala se u gostima kod TNS-a i na kraju može biti sretna što je poražena samo 4:2. Hat-trick za domaćina postigao je Declan McManus, a još jedan gol dodao je Blaine Hudson. Ipak Viktoria golovima Jean-Davida Beauguela i Adriela Ba Loue pruža si nadu za uzvrat.

Riga je neočekivano poražena kod kuće od malteškog Hiberniansa koji je slavio s 1:0. Andrei Agius bio je strijelac pobjedničkog gola, a kod domaćina cijelu utakmicu odigrali su Ivan Brkić i Ivan Paurević.

U tvrdoj utakmici u Poljskoj, Rakow i Rubin Kazan remizirali su bez pogodaka. Kod domaćina su cijelu utakmicu odigrali Zoran Arsenić i Fran Tudor, a kod gostiju Filip Uremović i Silvije Begić.

LASK je odnio pobjedu iz Novog Sada gdje je s 1:0 bio bolji od Vojvodine. Petar Filipović odigrao je cijelu utakmicu za goste, a pogodak za pobjedu postigao je Peter Michorl. U završnici susreta Vojvodina je ostala i s igračem manje zbog isključenja Luke Cucina.