Ostali sportovi

Kanada prvi put u povijesti do zlata u konkurenciji nogometašica

Mihaela Bradovski • petak, 06.08.2021.

Nogometašice Kanade osvojile su zlatno olimpijsko odličje nakon što su u finalu bolje izvodile jedanaesterce nego Šveđanke...

Kanađanke nisu bile u krugu glavnih favorita za osvajanje zlata na Olimpijskim igrama u Tokiju, no na kraju su ipak uspjele. U velikom finalu protiv Švedske nakon 120 minuta bilo je 1:1, a onda su uzele zlato boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Šveđanke su u finalu bile blage favoritkinje, stvorile su više prilika, no u 120 minuta nije bilo pobjednika.

Povela je Švedska u 34. minuti golom Stine Blackstenius da bi u 67. minuti Jessie Fleming iz kaznenog udarca poravnala na 1:1.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca Šveđanke su bile čak četiri puta neuspješne i Kanada je na kraju uzela svoje prvo olimpijsko zlato u ženskom nogometu.