Sjajni Čolak s dva gola izbacio Rangerse, Kahlina obranio penal u prolazu Ludogoreca

Branimir Korać, HINA • srijeda, 11.08.2021.

Poznati su svi parovi play-offa Lige prvaka. Dinamo u borbi za mjesto u grupnoj fazi igra protiv Šerifa...

Hrvatski napadač Mirko Antonio Čolak bio je junak prolaska švedskog prvaka Malmoa protiv škotskog Rangersa u 3. pretkolu nogometne Lige prvaka, on je postigao dva pogotka u uzvratu u Glasgowu kojima je osigurao 2:1 pobjedu svom sastavu, a kako je i prvi dvoboj završio pobjedom Malmoa od 2:1 švedski će sastav igrati u 4. pretkolu protiv Ludogoreca.

Čolak je u 53. minuti pogodio s 10-ak metara suprotni donji kut McGregorova gola nakon dodavanja Christiansena, da bi u 58. minuti sjajno reagirao i iz okreta još jednom zatresao mrežu domaćih.

Oba ta pogotka Čolak je postigao dok je Malmo bio s igračem manje na terenu jer je u 41. miniti isključen Innocent zbog dva žuta kartona.

Inače, Rangers je poveo preko Morelosa u 19. minuti. Borna Barišić kod Rangersa odigrao je cijelu utakmicu.

Šerif je u uzvratnom dvoboju 3. pretkola Lige prvaka kao domaćin svladao srpskog prvaka Crvenu zvezdu s 1:0 što mu je uz 1:1 iz prvog susreta igranog prošlog tjedna u Beogradu bilo dovoljno za prolazak dalje i dvoboj protiv Dinama. Strijelac važnog pogotka za Šerif bio je Arboleda u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Ludogorec je prošao dalje protiv Olympiakosa boljim izvođenjem jedanaesteraca, Kristijan Kahlina obranio je penal Koki u raspucavanju, Valbuena je pucao preko golai Ludogorec je izborioi prolaz.

Niko Kovač s Monacom odradio je većinu posla već u prvoj utakmici kada je u gostima slavio s 2:0, Sparta nije u Monte Carlu mogla do čuda i upisala je još jedan poraz. Ovaj put 3:1 golovima Martinsa, Golovina i Diopa.

I PSV je također upisao pobjedu u prvoj utakmici protiv Midtjyllanda pa onda u uzvratu novom pobjedom potvrdio prolaz. Bruma u 93. minuti osigurao je i drugu pobjedu PSV-u.

Slavia je kroz dvije utakmice bila bolja i opasnija od Ferencvarosa, ali Česi ipak ne prolaze dalje. Nakon poraza u prvom susretu 2:0, Slavia je u uzvratu slavila tek s 1:0 golom Masopusta. Petar Musa odradio je zadnjih 15 minuta.