Tomasov trostruki asistent, Astani poraz i oproštaj od Europe

Branimir Korać • četvrtak, 12.08.2021.

U prvom današnjem uzvratu trećeg pretkola Konferencijske lige, finski KuPS je izborio prolaz u play-off...

Astana je tradicionalno u ranom terminu odradila svoj domaći europski dvoboj. Već u 15 sati po hrvatskom vremenu ugostila je u uzvratu finski KuPS, a nakon 1:1 u Finskoj, kod kuće je poražena.

Pomalo nevjerojatan poraz, Astana je u 58. minuti povela s 3:1, krenula je s izmjenama uvjerena u prolaz, ali gosti su se vratili i poravnali, a onda i napravili potpuni preokret.

Dva gola za Astanku postigao je Barseghyan, a jedan Aymbetov. Kod gostiju Rangel je zabio hat-trick vrativši svoju momčad u utakmicu, a Ikaunieks je odveo KuPS dalje.

Marin Tomasov odradio je 90 minuta i upisao hat-trick asistencija dok je Luka Šimunović igrao do 82. minute.