Premier liga, 1. kolo, 13.08.2021, 21:00 h
Brentford 2:0 Arsenal
Arsenal

Debitant slavio protiv Arsenala na otvaranju sezone u Premier ligi

Branimir Korać • subota, 14.08.2021.

U prvom kolu Premier lige Brentford je ugostio Arsenala i upisao pobjedu 2:0. Prva je to utakmica Brentforda u povijesti u Premier ligi i odmah velika pobjeda...

Navijači Brentforda vječno će pamtiti utakmicu protiv Arsenala u prvom kolu Premier lige. povijesni nastup za Brentford nije mogao proći bolje, upisana je 2:0 pobjeda protiv velikog protivnika.

Arsenal je imao inicijativu i više udaraca, ali to mu ništa nije značilo, na kraju je upisao poraz. Ove sezone ne igra u Europi, posve je koncentriran na obaveze u prvenstvu, no krenulo je loše i jalovo, onako kako Arsenal često igra posljednjih godina.

Da misli ozbiljno i da želi u ovom susretu puni plijen, Brentford je pokazao već u 12. minuti kada je stigao do prve velike prilike koju nije realizirao Bryan Mbuemo, zaustavila ga je vratnica.

U 22. minuti Brentford je poveo. Sve je krenulo od dugačke lopte koja je ispucana u 16 metara Arenala, nisu gosti uspjeli kako treba otkloniti opasnost, u konačnici lopta je došla do Sergija Canosa na lijevoj strani, on je ušao u sredinu i pogodio s 13-14 metara u bliži kut.

I u drugom dijelu slična slika. Arsenal je imao više loptu u nogama i prijetio, no Brentford je došao do gola. U 73. minuti još jednom loša reakcija Arsenalove obrane. Lopta je ubačena iz auta čak je i pala u petercu, a da je netko nije odnio da bi iz drugog plana natrčao Christian Norgaard i glavom iz blizine pospremio loptu u mrežu.

Do kraja je Arsenal opasno prijetio preko Xhake i Pepea, ali mreža domaćina nije se tresla.