Leko i Bilić upisali nove pobjede u kineskom prvenstvu

Branimir Korać • nedjelja, 15.08.2021.

Hrvatski stručnjaci na privremenom radu u Kini, Slaven Bilić i Ivan Leko, upisali su pobjede u zadnjem kolu prvog dijela tamošnjeg prvenstva...

Odigrano je zadnje kolo regularnog dijela sezone u Kini te se liga razdvaja na Ligu za prvaka i Ligu za opstanak. Slaven Bilić i Ivan Leko sa svojim klubovima izborili su nastup u Ligi za prvaka.

Shanghai Port kojeg trenira Leko upisao je novu pobjedu i to s visokih 5:0 protiv slabog Tianjina koji je kao predzadnji u svojoj skupini otišao u Ligu za opstanak.

U uvjerljivoj pobjedi Shanghaija dvostruki strijelac bio je Paulinho dok su po jedan gol dodali Wei Zhen, Li Ang i Chunxin Chen.

Bilić je u zadnjem kolu imao utakmicu na sve ili ništa protiv Shanghai Shenhue, samo ga je pobjeda držala u Top 4 i ostvario ju je.

Bilo je dosta neugodno, Shanghai je napadao svih silama, imao skoro 30 udaraca na gol, ali Beijing je izdržao.

Već u prvih 15 minuta Beijing je došao do 3:0 golovima Zhanga Yuninga i Zhanga Xizhea te autogolom Mateja Jonjića. Cao Yunding je smanjio u završnici prvog dijela, ali nikako Shanghai nije mogao do samo gola zaostatka.

U zadnjih deset minuta prvo je Zhang Yuning povisio na 4:1 da bi Yu Hanchao samo postavio konačnih 4:2.