HT Prva liga, 5. kolo, 15.08.2021, 21:00 h, Stadion Gradski vrt, Osijek
Suci: Mario Zebec, Nikola Kečkiš, Marko Stolnik, Ante Čuljak
1:0(1:0) Rijeka
Rijeka

Osječanima jedan pogodak dovoljan za slavlje u utakmici kola

Mihaela Bradovski • nedjelja, 15.08.2021.

U najzanimljivijem susretu petog kola HT Prve lige Osijek je ugostio Rijeku. Nakon ispadanja od sofijskog CSKA, vratio se na pobjedničke staze slavljem 1:0 golom Ramona Miereza...

Osječani nakon ispadanja iz Europe i Riječani mislim lagano usmjerenima prema Solunu, odigrali su dobru utakmicu koja je okončana pobjedom Osječana 1:0. Strijelac pobjedničkog gola bio je Ramon Mierez koji je tako na najbolji način odgovorio sve glasnijim kritičarima nakon nešto slabijih nastupa u zadnje vrijeme.

U prvih 15 minuta VAR je imao dosta posla, poništio je pogodak Abassa, ali nije niti promijenio odluku Zebeca te dodijelio kazneni udarac za Osijek.

Nakon tih uzbuđenja, stigao je pogodak. U 17. minuti Karlo Bartolec odlično je nabacio, Mierez je glavom jedan od najboljih igrača u HNL-u te takav centaršut pretvara u pogodak.

Nastavilo se u visokom ritmu, ali do kraja prvog dijela nedostajalo je onih kvalitetnijih prilika i na odmor se otišlo s 1:0 za domaćina.

U nastavku susreta Osijek je imao rezultat i igru pod kontrolom, pokušavao je iz prekida opasnim ubačajima Petra Bočkaja te sporadično udarcima izvana preko Kleinheislera i Pilja.

S druge strane Rijeka je dosta teško ulazila u prilike, a jednu od opasnijih imala je u 78. minuti kada je Murić odlično pucao izvana, ali Ivušić je još bolje obranio.

U završnici je Osijek još jednom poslao loptu u mrežu Prskala, lijepu akciju okončao je Bohar, ali dosuđeno je zaleđe nakon VAR provjere.

Ostalo je 1:0 i Osijek se vratio na pobjedničke staze.