Duje Ajduković uspješan na startu turnira u Njemačkoj

Mihaela Bradovski • utorak, 17.08.2021.

Duje Ajduković uspješno je preskočio prvu prepreku na Challengeru u Luedenscheidu. Francuz Evan Furness svladan je u dva seta...

Duje Ajduković odigrao je dobar meč u prvom kolu turnira u Luedenscheidu. 293. igrač svijeta, Francuz Evan Furness, svladan je u dva seta.

Ajduković je slavio za sat i 40 minuta, iskoristio je pet break lopti od 12 izborenih dok je dva puta izgubio svoj servis.

Prvi set dovršio je s četiri vezana gema, nakon što je gubio 3:2, dva puta je uzeo servis protivniku i otišao je do seta sa 6:3.

U drugom setu Furness je poveo s 3:2 uz break, ali odmah je izgubio tu prednost, kod 5:4 je spasio dvije meč lopte, a onda kod 6:5 napravio novi break i otišao do pobjede.

U drugom kolu imat će teži posao, igrat će protiv devetog nositelja Constanta Lestiennea koji je s identičnih 6:3, 7:5 svladao Jellea Selsa.