Šahtar slavio u Monte Carlu, Srna bliže Ligi prvaka nego Kovač

Branimir Korać • srijeda, 18.08.2021.

Uz dvoboj u Tiraspolu između Šerifa i Dinama, odigrana su još dva susreta play-offa Lige prvaka. Šahtar je u gostima slavio protiv Monaca, a Salzburg kod kuće protiv Brondbyja...

Niko Kovač s Monacom nije izborio dobar rezultat uoči uzvrata play-offa Lige prvaka. Ugostio je Šahtar i upisao poraz 1:0.

I uoči susreta Kovač je isticao kako je Šahtar u ulozi favorita i da će njegova momčad pokušati iznenaditi iskusnog protivnika, no nije na kraju uspio. Monaco je imao više prilika, međutim Šahtar je svoju znao iskoristiti.

Jedini pogodak pao je u 19. minuti kada je Pedrinho poslao loptu u mrežu, a do kraja susreta promjena više nije bilo.

U drugom susretu Salzburg je potpuno nadigrao izostancima okrnjeni Brondby, ali slavio je samo 2:1.

Vrlo rano, već u četvrtoj minuti Mikael Uhre doveo je goste u vodstvo da bi nakon toga Salzburg opasno pritisnuo, nizao prilike i uspio doći do preokreta golovima Karima Adeyemija i Brendana Aaronsona.

Luka Sučić odradio je odlično cijelu utakmicu.