Rezultati 34. kola španjolskog nogometnog prvenstva:

Oviedo - Mallorca 0:0
Athletic Bilbao - Celta 1:0
Malaga - Rayo Vallecano 2:0
Deportivo - Sociedad 2:0

Real ipak nije uspio ponoviti sjajnu igru od srijede kada je na Old Traffordu svladan Manchester United. Racing iz Santandera pobijedio je u subotu na Santiago Bernabeu sa 2:4. Sve je počelo prilično normalno za Real kada ih je u 23. minuti Carlos doveo u vodstvo. Do kraja prvog dijela ipak gosti postižu još dva gola. Strijelci su bili Manjarin i Vivar Dorado. U nastavku se probudio Salva Balesta, koji je sa dva gola pokopao domaćine te preuzeo čelno mjesto na listi strijelaca. Čast "kraljeva" spasio je golom u nastavku McMannaman. Pobjeda gostiju iz Santandera, koji ovim uspjehom bježe iz zone ispadanja, bila je potpuno zasluzena jer su Madriđani ponovo pokazali vrlo blijedu igru i najvjerovatnije se izbacili iz igre za naslov.

Barcelona je, također u subotu, ugostila Sevillu. Utakmicu su Katalonci odradili sa pola snage i rutinski pobijedili. Golove za konačnih 2:0 postigli su Kluivert (18) i Litmanen (90). Ipak, priča vikenda stiže iz Barcelone jer je u nedjelju Van Gaal odlučio bojkotirati uzvratnu utakmicu španjolskog kupa. Razlog je taj što mu za tu utakmicu većina igrača ima reprezentativne obveze te je pitanje tko bi uopće igrao, a ionako su u prvoj utakmici izgubili od Atletica 3:0. Katalonci se tako okreću Ligi Prvaka i domaćem prvenstvu.

Lider prvenstva i najkonstantnija momčad u Španjolskoj, Deportivo, ugostio je Real iz Sociedada. Sve je bilo riješeno već u prvom dijelu kada je Deportivo poveo sa 2:0. Prvi gol djelo je Makaaya u 35. minuti nakon asistencije Frana. Utakmicu je rješio Cesar glavom, nakon slobodnog udarca, u 44. minuti. U drugom dijelu domaćini su kontrolirali tempo te usput mogli postići još pokoji gol.

Ovom pobjedom prednost Deportiva je ostala pet bodova. U sljedećem kolu lideri gostuju kod Celte iz Viga. Njihov prvi pratitelj, Barcelona, gostuje kod Atletico Madrida. Madriđani su još jednim porazom dodatno smanjili šanse za opstanak te moraju ići na pobjedu protiv Katalonaca. Zaragoza se nalazi šest bodova iza Deportiva, a u sljedećem kolu im dolazi Athletic iz Bilbaa.

Od naših igrača nastupio je proteklog vikenda jedino Ivan Jurić, koji je u porazu Seville protiv Barce sudjelovao 85 minuta. U drugoj španjolskoj ligi Jarnijev Las Palmas je pobjedio Albacete te dodatno učvrstio prvo mjesto. Naš reprezentativac je igrao 49 minuta, kada je zamijenjen.