Rubljov i Zverev u borbi za titulu u Cincinnatiju

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 22.08.2021.

Poznati su finalisti turnira u Cincinnatiju. Andrej Rubljov i Alexander Zverev odlučit će o pobjedniku...

Rus Andrej Rubljov prvi je finalist ATP tunrira iz serije "masters 1000" u Cincinnatiju, on je u polufinalu nadigrao sunarodnjaka i prvog nositelja Danila Medvjedeva s 2:6, 6:3, 6:3.

Za 23-godišnjeg Rubljova ovo je 13. finale na ATP Touru u karijeri, a drugi na nekom turniru iz serije "masters 1000", ovoga je proljeća bio u finalu Monte Carla u kojem je izgubio od Grka Stefanosa Tsitsipasa. U 2021. godini Rubljov je osim finala Monte Carla igrao završni dvoboj i u Rotterdamu gdje je slavio te u Halleu u kojem je izgubio.

S druge strane, porazom od Rubljova zaustavljen je pobjednički niz 25-godišnjeg Medvjedeva koji je prošloga tjedna osvojio "masters 1000" turnir u Torontu.

Rubljov će u finalu igrati protiv Alexandera Zvereva koji je u tri seta nakon dva sata i 45 minuta igre bio bolji od Stefanosa Tsitsipasa.

Odluka o putniku u finale pala je u trećem setu u kojem je Tsitsipas vodio s 4:1 uz dupli break, ali nije imao do kraja meča nijednu meč loptu. Zverev je napravio preokret i slavio.